Всесвіт

У Чумацькому Шляху вперше зафіксували загадковий спалах випромінювання

Астрономи вперше зафіксували в галактиці Чумацький Шлях сплеск радіохвиль, що супроводжувався спалахом рентгенівського випромінювання. Про це порталу Science Alert повідомив астроном Шрініваса Кулкарні з Каліфорнійського технологічного інституту.

Це явище відбулося 28 квітня 2020 року. Вчені сфотографували його за допомогою канадського радіотелескопа проєкту CHIME (Canadian Hydrogen Intensity Mapping Experiment). Дослідники припускають, що джерелом радіосплеску став магнетар SGR 1935+2154.

Магнетари відносять до нейтронних зірок, проте вони відрізняються від них силою магнітного поля, яка часом перевершує їх по цьому параметру в тисячу разів. Зафіксований сигнал може відповісти на питання про джерело походження одиночних швидких радіоспалахів (fast radio burst, FRB). Це надзвичайно сильний радіосигнал з глибокого космосу — від галактик, які можуть розташовуватися від нашої на відстані в мільйони світлових років.

При подібних сплесках може виділятися енергія, що в 500 мільйонів разів перевищує сонячну. Водночас такі спалахи тривають менше мілісекунди і, як правило, більше не повторюються, з-за чого вченим важко передбачити їх появу, відстежити і детально вивчити.

Всі виявлені перші спалахи були з інших галактик. Останній супроводжувався сплеском рентгенівського випромінювання, наявність якого може підтвердити зв’язок FRB з активністю магнетарів. Водночас дослідники підкреслюють, що такі висновки робити передчасно.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button