Всесвіт

Астрономи в глухому куті: В Італії школярі виявили в космосі ні на що не схожий об’єкт

В Італії школярі виявили в космосі ні на що не схожий об’єкт, який випромінює загадкові рентгенівські спалахи. Астрономи не змогли пояснити походження тіла і опинилися в глухому куті, повідомляє видання Astronomy & Astrophysics.

Астрономы в тупике: В Италии школьники обнаружили в космосе ни на что не похожий объект

Учні 12-го класу середньої школи Сароно проходили стажування в Інституті фізики космосу та астрофізики, аналізуючи дані з обсерваторії XMM-Newton, зібрані за 15 років. В каталозі EXTraS зберігалися відомості про джерела випромінювання, їх яскравості і часові зміни.

Шість учнів переглянули криві блиску близько 200 рентгенівських джерел, вибираючи з них аномалії і спалахи. Перед допуском до роботи хлопці вивчили ввідну інформацію про екзотичні джерела та астрономії.

Школярі відразу звернули увагу на об’єкт, розташований в 13 світлових роках від Землі в скупченні NGC 6540. Джерело з помітними розмірами в 7 кутових секунд знаходилося у спокійному стані, але в 2005 році збільшило яскравість в 40 разів. Світіння тривало майже п’ять хвилин, а потім нормалізувалося. Спалах не може бути пов’язаний із зіркою, тому вчені вважають, що ще дуже мало знають про подібні процеси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments