Ґаджети

У Google Play знайшли критичні уразливості в 1 780 додатках

Вміст Google Play перевірили на кібербезпеку

Магазин додатків для операційної системи Android має вбудовані механізми перевірки завантаження контенту на безпеку, проте вони, як правило, шукають віруси або недокументовані функції, що крадуть дані користувачів. Вчені з Університету штату Колумбія вирішили перевірити, а наскільки відповідає код самих програм в Google Play галузевим стандартам кібербезпеки. Результати були невтішними – понад 1700 додатків містили серйозні уразливості.

Основним завданням роботи дослідників було створення інструменту для відстеження криптографічних вразливостей в програмному забезпеченні. Результати випробувань розробленого ними спеціального додатка CRYLOGGER опубліковані у вигляді препринта на присвяченому комп’ютерній тематиці порталі Інституту інженерів електротехніки та електроніки (IEEE). В ході перевірки працездатності своєї розробки, колектив з Колумбійського університету обробив з її допомогою 1 780 додатків з тридцяти трьох різних категорій в Google Play.

Правила «якісного» підходу до криптографії

Алгоритм вивчав поведінку програм і виявляв порушення 26 складених вченими правил «хорошої» криптографії. Це зведення складається з міркувань досвідчених фахівців з кібербезпеки і результатів попередніх наукових робіт. Після того, як CRYLOGGER виявив понад 1 700 «порушників», дослідники декомпільовали 28 з цих додатків і уважно перевірили вихідний код. Робилося це, щоб переконатися у відсутності помилкових спрацьовувань перевіряючого алгоритму.

Кількість додатків, в яких зустрічаються порушення «правил криптографії»

Про виявлені серйозні вади в коді дослідники вирішили повідомити 306 розробникам найбільш популярних з оброблених додатків. Відповідей на такий зворотний зв’язок було неймовірно мало – всього 18, причому лише 8 відреагували на перше повідомлення, іншим довелося писати кілька разів. Іншими словами, дуже невелика кількість творців програм, завантажених багато сотень тисяч разів, стурбовані питаннями кібербезпеки у своїх продуктах.

Левова частка обстежених програм порушують всього три вельми критичних правила: використовують небезпечний генератор псевдовипадкових чисел (# 18) і недостатньо стійкі хеш-функції (# 1), а також застосовують зчеплення блоків шифротекста (CBC) в клієнт-серверних операціях. Мова йде не просто про наявність таких програмних рішень, а використання їх в механізмах захисту даних і авторизації користувача.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button