Технології

Створені блоки, здатні зберігати і розподіляти енергію як маффіни з шоколадною крихтою (відео)

Нові блоки зберігають енергію як кекси з шоколадною крихтою

Інженери з Університету Ньюкасла придумали на диво просту систему зберігання енергії, побудовану на блоках, які зберігають теплову енергію подібно крихтам шоколаду в кексі. Команда стверджує, що блоки ефективні, масштабуються, безпечні, недорогі і можуть використовуватися на вже існуючих вугільних електростанціях.

Відновлювана енергія – ключовий компонент будь-якого плану зі зменшення нашого впливу на планету, але її зберігання залишається серйозною перешкодою на шляху до життєздатності цих систем. Недавні рішення містять величезні літій-іонні батареї Tesla або зберігання енергії в нетрадиційних формах, таких як розплавлена сіль або кремній, а також важкі залізничні вагони на крутих схилах і величезні блоки, підвішені в шахтах або складені в вежі.

І ось тепер в списку з’явився новий запис – блоки MGA. Вони являють собою цеглу розміром всього 30 x 20 x 16 см, виготовлені з матеріалів з високою теплопровідністю. Тому їх можна легко нагріти для збереження енергії і охолодити, щоб вивільнити її при необхідності.

Щоб зробити систему ефективною, блоки складаються з двох основних компонентів. Це тверда матриця, яка утримує все разом у формі цегли, і вбудовані в неї «плавильні» частинки. Команда описує дизайн як щось, що нагадує кекс з шоколадною крихтою.

«Уявіть, що матриця – це компонент торта, який зберігає форму при нагріванні і швидко розподіляє це тепло», – пояснив Марк Копус, інженер проєкту. «Інші частинки, представлені шоколадною крихтою, плавляться і накопичують теплову енергію, переходячи з твердої фази в рідку».

Ідея полягає в тому, що блоки MGA можна нагрівати, використовуючи надлишкову енергію з відновлюваних джерел в періоди пікового вироблення, і зберігати її на час сплеску попиту. Або, наприклад, вони можуть бути складені всередині інших електростанцій, щоб допомогти рециркулювати відпрацьоване тепло назад у систему.

Теплову енергію, яка виділяється ними, можна використовувати для перегріву води в пар для роботи турбін без спалювання вугілля. Це означає, що блоки MGA можуть бути переобладнані на вугільні електростанції, які списані або йдуть з експлуатації, щоб згладити перехід на поновлювані джерела енергії. Як бонус це також позбавляє від необхідності будувати нові об’єкти або виводити з експлуатації старі, при тому не вимагаючи поновлення мережевої інфраструктури.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button