Наука

У жінок знайшли область мозку, що відповідає за материнські інстинкти

Співробітники Дослідницького центру RIKEN в Японії виділили особливу категорію нейронів, які змушують матерів захищати своїх дітей.

Куми Курода і її колеги з Дослідницького центру RIKEN в новому дослідженні виявили функцію області мозку, яка відповідає за роботу захисних материнських механізмів: вона змушує матерів ризикувати собою і оберігати дитинчат в будь-якій ситуації.

Можна простежити це на прикладі курок або кішок: вони атакують всіх людей і тварин, що наближаються до їх гнізда або лігва.

“Люди і тварини можуть пригнічувати деякі форми інстинктивної поведінки і робити по-іншому, якщо їм потрібно піклуватися про потомство. Ми з’ясували, що збільшення активності цієї групи нейронів в гіпоталамусі мишей змушує їх активніше дбати про своє потомство і при цьому пригнічує їх інстинктивне прагнення уникати небезпечних ситуацій”, – твердить Куми Курода, співробітник Дослідницького центру RIKEN (Японія), один з авторів дослідження

За роботу відкритої ділянки мозку відповідає невеликий набір нейронів, розташованих усередині преоптичної області гіпоталамуса. Це один з глибинних регіонів мозку, який, імовірно, управляє статевою поведінкою тварин і людей, а також їх реакцією на спрагу, коливання температури і деякі інші прості подразники.

Під час спостереження за активністю різних типів нейронів в преоптичній області в мозку у самок мишей, які недавно народили автори виявили невелику групу нервових клітин: вона активно реагувала на молекули кальцитоніну, гормону, який управляє балансом кальцію і фосфору в організмі. Далі автори простежили, як зміниться поведінка мишей, якщо заблокувати роботу цих клітин.

Виявилося, що подібна процедура змусила гризунів втратити інтерес до захисту свого потомства. Це проявлялося в тому, що такі миші не захищали своє потомство в гнізді, не закривали його своїм тілом і кидали мишенят при прояві перших ознак небезпеки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button