Наука

Вчені виявили молекулярний «вимикач» алергії

Вчені виявили «вимикач» алергії на молекулярному рівні. При пошуках способів підвищення ефективності терапії при лікуванні алергічних реакцій, були виявлені антитіла, які вони зупиняють небажані реакції у пацієнтів.


Група дослідників з ФРН та Данії оголосила про невідомий раніше механізм, здатний «вимкнути» алергічну реакцію. Специфічні антитіла є частиною складного каскаду біореакцій, інші види антитіл позбавляються можливості і здібностей прикріплюватися до клітин, викликаючи імунну відповідь. В результаті при відповідних біохімічних реакціях симптоми алергії не утворюються. Фахівці глибоко вивчили молекулярну структуру антитіла, потім мікробіологи створили механізм його функціонування.

Антитіло IgE, що безпосередньо контактує з алергеном, ініціює викид певної кількості гістаміну. Досліджена структура, як було встановлено, блокує процес зв’язування IgE з FceRI і CD23, молекулами-ефекторами, вони є на поверхні клітин. Розвиток імунної відповіді в цьому разі припиняється, відзначають вчені.

Кнопка «Наверх»