Земля

У жолобах на дні Тихого океану виявили рекордну концентрацію ртуті

Океанологи з Данії, Канади, Німеччини та Японії на борту німецького дослідницького судна Sonne виявили великі скупчення ртуті на дні океану.

Image by Martin Str from Pixabay

Вчені вперше провели прямі вимірювання осадження ртуті в найскладнішій з точки зору доступності ультраабісальній частині океану – надглибоких зонах.

Автори досліджували два глибоководні жолоби в різних частинах Тихого океану: перший, Кермадек на сході і другий, Атакама – на заході, біля берегів Чилі. Під час роботи вони взяли проби з найглибших частин жолоби: це від двох до шести км.

За результатами з’ясувалося, що концентрація ртуті на цій глибині була максимальною з коли-небудь зареєстрованих в морських відкладеннях. Це навіть вище, ніж у багатьох районах промислового забруднення.

“Погана новина полягає в тому, що такі високі рівні ртуті можуть бути репрезентативними для загального збільшення антропогенних викидів ртуті в океан. Але хороша новина в тому, що океанські жолоби діють як місця постійної утилізації. Ми можемо очікувати, що ртуть, яка там виявиться, буде похована на багато мільйонів років, а тектоніка плит перенесе її у верхню мантію Землі”, – говорить Хамеда Санеі, директор лабораторії літосферного органічного вуглецю факультету наук про Землю

Незважаючи на те, що ртуть через жолоби видаляється з біосфери, токсичний метал зникає в повному обсязі.

Автори вважають, що результати їх дослідження дозволять заповнити ключовий пробіл у знаннях про ртутний цикл на поверхні Землі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button