Земля

Арктичний лід стоншується з “лякаючою швидкістю”

Нове дослідження показало, що арктичний лід стоншується з «лякаючою швидкістю». За 18 років він втратив третину свого обсягу.

У дослідженні, опублікованому в Geophysical Research Letters, вчені проаналізували дані, що надходять з супутників ICESat-2 і радара CryoSat-2, що обертаються навколо Землі.

Результати показали, що арктичний лід втратив майже пів метра товщини за час з початку роботи супутника ICESat-2 в 2019 році.

«Ми дійсно не очікували побачити таке зниження, оскільки лід став набагато тоншим всього за три коротких роки», – пишуть дослідники.

Вчені також проаналізували 18-річні записи спостережень за морським льодом з попереднього супутника ICESat, який також реєстрував зміни товщини і обсягу арктичного льоду щомісяця. Дослідники об’єднали ці дані з новими.

Результат показав, що за останні 18 років близько 6000 кубічних кілометрів зимового льоду зникло. Здебільшого це пов’язано з переходом від багаторічного льоду до більш тонкого сезонного морського льоду.

“Сучасні моделі передбачають, що до середини століття ми можемо очікувати в Арктиці літа без льоду, коли старий лід, досить товстий, щоб пережити сезон танення, зникне”, – пишуть дослідники.

Вчені також побоюються, що виснаження арктичного льоду призведе до змін в екосистемі, а це, в свою чергу, може вплинути на океанічні течії та ще сильніше прискорити зміну клімату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button