Наука

Новий аналіз крові визначає тривалість життя людини

Дослідники з США, Росії та Сінгапуру представили новий тест, який дозволяє вивчити індивідуальну траєкторію старіння людини. Найважливішими факторами в ньому є наявність захворювань, спосіб життя і швидкість відновлення після хвороб.

Міжнародна команда вчених, яка складається з дослідників з Росії, США і Сінгапуру, представила новий тест крові, який вміє оцінювати приблизну тривалість життя організму. Для цього вони ввели новий індекс, який назвали DOSI (dynamic organism state indicator – індикатор динамічного стану організму).

Дослідники пояснили, що за допомогою цього тесту вони можуть визначити його загальний стан (вони також називають його «динамічним станом»), яке показує загальний рівень фізіологічної стійкості – це допоможе передбачити максимально можливу тривалість життя людини. Подробиці розробки цього тесту дослідники описали в журналі Nature.

Вчені з’ясували, що з часом стан організму знижується, гіршого стану він досягає до 120-150 років. Вони визначають це за допомогою спеціальних біомаркерів – провісників старіння. У майбутньому їх також можна буде використовувати для добору засобів проти старіння.

Дослідники підкреслили, що більшість чинників, які пов’язані зі старінням, можуть бути змінені фармакологічним способом. Крім того, за аналогією зі стійкістю екологічних систем, такі динамічні властивості як фізіологічна стійкість (швидкість відновлення після обурених станів організму), також пов’язані зі смертністю і можуть служити ранньою попереджальною ознакою наслідків для здоров’я. Отже, для раціонального проєктування, розробки і клінічної перевірки ефективних заходів щодо боротьби зі старінням, необхідно краще кількісне розуміння складного взаємозв’язку між повільною динамікою фізіологічного стану, стійкістю і експоненціальним прискоренням захворюваності та смертності.

Вчені використовували ці знання для систематичного дослідження старіння, коливань стану організму і поступової втрати стійкості в наборі даних, що включає кілька аналізів крові. Вони можуть видати повну картину стану організму людини за індивідуальною траєкторією старіння.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button