Всесвіт

У Китаї побудують телескоп «Небесний вартовий» з характеристиками Hubble

Китай збирається побудувати передовий космічний телескоп протягом наступних кількох років.

Новий телескоп китайської космічної станції (CSST), який планують запустити у 2024 році, буде працювати як космічна оптична обсерваторія для китайських вчених, які проводять дослідження неба.

Йому дали назву «Сюньтянь», що буквально перекладається як «Небесний вартовий». За характеристиками він матиме об’єктив діаметром 2 метри, що робить його порівнянним з «Хабблом», а також аналогічну роздільну здатність. Однак у нового телескопа поле зору буде більше в 300 разів.

За словами розробників, новий телескоп зможе протягом десяти років спостерігати до 40% неба за допомогою величезної камери з роздільною здатністю 2,5 млрд пікселів.

“Телескоп буде розміщений в оптичному модулі, який може самостійно літати на орбіті для більш високої ефективності зондування космосу”, – говорить Чжоу Цзяньпін, головний конструктор китайської програми пілотованих космічних польотів

CSST проводитиме спостереження в області ультрафіолетового і видимого діапазону. Відомі космологічні і астрономічні задачі охоплюють дослідження властивостей темної матерії і темної енергії, великомасштабних структур космосу, формування та еволюції галактик.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button