Технології

Сонячні панелі з мінімальною деградацією і 30-річною гарантією – First Solar Series 6 CuRe

Передові технології американської компанії First Solar дозволили їй створити найбільш довговічні сонячні модулі з доступних на ринку. У новій лінійці тонкоплівкових панелей Series 6 CuRe використовуються фотоелементи, для яких швидкість деградації не перевищує 0,2% в рік.

Це приблизно на 60% менше, ніж у більшості звичайних сонячних батарей, які продаються зараз на основі кристалічного кремнію. First Solar гарантує, що після 30 років експлуатації продуктивність фотопанелі складе не менше 92% від початкової.

Сонячні батареї Series 6 CuRe володіють лінійною залежністю продуктивності від площі частини модуля, які знаходиться в тіні. Це дозволяє домогтися менших, ніж у кремнієвих панелей, втрат потужності при частковому затіненні. Крім того, тонкоплівкові модулі First Solar відрізняються стійкістю до пошкоджень при порушенні правил установки, а також через вплив сильного вітру і граду.

Сонячні панелі з мінімальною деградацією і 30-річною гарантією - First Solar Series 6 CuRe

Додатковою перевагою моделей Series 6 CuRe є їх екологічність. Вони на 90% складаються з перероблених матеріалів. При виробництві таких панелей викиди парникових газів в 2,5 разів менше, а витрата води в три 3 рази нижче, ніж при виготовленні монокристалічних фотомодулів. При цьому сонячним батареям First Solar потрібно в 2 рази більше короткий термін, ніж кремнієвим, щоб виробити стільки ж енергії, скільки було витрачено на їх створення.

Досягнення високих показників Series 6 CuRe стало можливим багато в чому завдяки запатентованій технології Copper Replacement (CuRe). Вона має на увазі заміну в напівпровідниках міді атомами елементів підгрупи ванадію, що і забезпечує стабільність фотоелементів.

У сонячних батареях First Solar в якості напівпровідників використовується телурид кадмію. У процесі створення на його основі довговічних фотоосередків компанія залучила понад 1,4 мільярда доларів інвестицій. Розробка вже довела свою надійність.

Фотомодулі перших серій First Solar тестувалися протягом 25 років в штаті Колорадо на випробувальному полігоні Національної лабораторії з вивчення відновлюваної енергії США. Дослідження показало, що швидкість деградації цих сонячних батарей становить всього 0,48% в рік.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button