Всесвіт

Астрономи виявили нову потенційно населену планету

Астрономи американського космічного агентства NASA виявили ще одну придатну для життя планету, в чому їм допомогли дані, зібрані телескопом Kepler.

Йдеться про невелику екзопланету, яка за розмірами поступається Землі. Відкрита планета розташована в «зоні життя» – в астрономії цей термін служить для позначення умовної області в космосі, в якій можуть існувати умови для існування води в рідкій фазі. Іншими словами, ця планета отримує від свого світила приблизно стільки ж енергії, скільки отримує Земля від Сонця.

planeta_vid_keplera

Телескоп Kepler служить на благо людства з 2009 року. Його головним і єдиним завданням з моменту виходу на орбіту Землі були пошуки екзопланет поза Сонячною системою. Однією з найцікавіших знахідок останнього часу стала планета Kepler- 413b, яка віддалена від Землі на відстань в 2300 світлових років і знаходиться в сузір’ї Лебедя.

Читайте також: У Землі з’явився брат-близнюк

Примітною особливістю Kepler- 413b є нестабільність осі обертання, що створює ефект кочення як у вовчка. Через це пори року на цій планеті повинні змінюватися швидко і абсолютно непередбачувано. Життя на Kepler- 413b неможливе: планета дуже наближена до двох світил своєї системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button