Земля

У Китаї археологи знайшли новий вид людини

Пліч-о-пліч з людьми сучасного типу жила якась досі невідома група архаїчних «гомо». Про це повідомляється в сенсаційній статті, опублікованій в виданні PLOS ONE. Висновок зроблений на основі фрагмента стегнової кістки, знайденої в печері на південно-заході Китаю.

528ca8ee07c8f9229348d4ae54e382e5
Мова йде про історичний період 10-15 тисяч років тому. Раніше вважалося, що до цього часу на Землі залишилася тільки людина розумна, а всі більш ранні представники Homo покинули цей світ. Людина уміла зникла близько 1,5 мільйона років тому, людина прямоходяча близько 400 тисяч років тому, а найближчі родичі Homo sapience — неандертальці і денисівці — вимерли близько 40 тисяч тому. Проте знайдений в Китаї фрагмент кістки докорінно змінює ситуацію. В усякому разі, вчені з Китаю та Австралії стверджують, що 10-15 тисяч років тому разом з сапієнсами жили і інші люди.

Реконструкція фрагменту показує, що цей предок важив близько 50 кілограмів. На думку вчених, кістки цього архаїчного карлика належали якомусь невідомому виду або нащадкам найдавніших представників Homo, які зуміли дожити до цього періоду. Але звідки він міг взагалі тут з’явитися? Автори дослідження вважають, що південно-західний Китай, завдяки своєму тропічному клімату, був своєрідним притулком для стародавніх людей. «Карлик» міг прийти сюди понад 100 тисяч років тому і спокійно доживав свої дні в теплому кліматі, поки не зіткнувся з більш новими видами Homo.

Ця версія викликала багато питань і сумнівів. Адже це далекосяжні висновки, зроблені на основі лише однієї кістки. До того ж вона погано збереглася, так як сильно фрагментована. Так що авторам сенсації доведеться привести додаткові аргументи, щоб похитнути усталені уявлення про походження людини.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button