Земля

Штучне листя буде генерувати кисень на Землі та інших планетах

У процесі фотосинтезу рослини переробляють вуглекислий газ в кисень, роблячи атмосферу Землі сприятливою для життя. Таким же чином вони могли б забезпечувати відповідні умови під час тривалих космічних експедицій, на пілотованих кораблях і станціях колонізаторів інших світів.

Але, швидше за все, виростити ліс на Марсі буде не так просто, як би хотілося. Так і в умовах невагомості рослини ростуть дуже погано. У такому випадку на допомогу можуть прийти їх синтетичні аналоги.

foto_cikavosti_30.07.2014-09-02
Хлоропласти, заплутані в мережі білків шовку (фото Julian Melchiorri/Dezeen).

Читайте також: НАСА запускає космічний апарат, здатний вловлювати вуглекислий газ

Випускник Королівського коледжу мистецтв Джуліан Мелчіоррі (Julian Melchiorri) представив перше штучне біологічне листя. Воно зроблене з білків шовку з включенням справжніх хлоропластів, які відповідають за фотосинтез у рослин. Все, що потрібно структурі для роботи – трохи світла і води.

“Я витягнув хлоропласти з рослинних клітин, і помістив їх усередині шовкової матерії, – каже Мелчіоррі. – Моя ідея полягає в тому, щоб використовувати ефективність природи в техногенному середовищі”.

foto_cikavosti_30.07.2014-09-03 Світильники з фотосинтетичних листків не тільки висвітлюють, але і виробляють кисень (фото Julian Melchiorri/Dezeen).

Автор проекту “Шовкове лится” (Silk Leaf) співпрацював з вченими з Лабораторії шовку в Університеті Тафтса. Він екстрагував білки з натуральних шовкових волокон і створив з них складну структуру, в якій розмістилися зелені органели рослин. За словами Мелчіоррі, він виготовив перший фотосинтетичний матеріал, який живе і дихає, так само як і звичайний лист.

Читайте також: Вчені синтезували гас з води і вуглекислого газу — відео

Його застосування можливе в різних областях, від виготовлення декоративних елементів інтер’єру, які будуть освіжати повітря в приміщенні, до обробки фасадів будівель і використання на борту космічних станцій в якості генератора кисню. Матеріал може стати новим словом у технології вентиляції. Він може поглинати повітря з вулиці, переробляти вологу і вуглекислий газ в кисень і подавати його в квартири і офіси. В якості простого прикладу автор представив світильники, зроблені з “Шовкового листя”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button