Всесвіт

У міжзоряному просторі виявлені трильйони тонн жирних речовин

Астрономи виявили, що простір між зірками заповнено колосальною кількістю аліфатичних вуглеводнів, які можуть налипати на космічні кораблі під час перельотів.

Міжзоряний простір на перший погляд виглядає як абсолютно порожня область. Однак насправді він являє собою величезну територію, яка містить сліди електромагнітного випромінювання і хмари матерії. Нове дослідження, проведене фахівцями з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) і дослідників з Університету Еге, проливає світло на те, з чого ж складається «зоряний пил».

Команда австралійських і турецьких вчених виявила, що, крім іншого, міжзоряна матерія існує у формі аліфатичних вуглеводнів. Це жирні і вельми токсичні сполуки, які будуть осідати на борту кожного космічного корабля, який пролетить крізь хмару космічного сміття. Професор Тім Шмідт, один із співавторів дослідження, зазначає, що зоряний пил може налипнути на корабель подібно липкої оболонки.

«Частина її — це вуглеводні, а частина — звичайні силікати, з яких складається, приміром, земний пісок. І все це розноситься по галактиці завдяки сонячному вітрі», пояснює він.

Шмідт і його колеги за допомогою спектроскопії намагаються встановити, як ці речовини реагують на різні типи світлового випромінювання. Ці дані можуть бути використані для того, щоб точно підрахувати, скільки аліфатичних вуглеводнів та їх похідних зараз знаходиться в міжзоряному просторі. Така велика кількість обумовлено тим, що вуглець і водень — одні з основних «будівельних блоків» Всесвіту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button