Наука

У мозку мишей знайшли нервову мережу, що відповідає за чоловіче лібідо

Нейробіологи визначили ділянку мозку, яка відповідає за сексуальне збудження і подальше задоволення у самців. Дослідження опубліковано в журналі Cell.

Image by Alexas_Fotos from Pixabay

Дослідники з Медичної школи Стенфордського університету виявили у самців мишей нервову мережу, яка активується в присутності самки. Ця ділянка мозку стимулює сексуальне збудження, викликає статеву активність і управляє задоволенням від спарювання. Відкриття допоможе в лікування розладів статевого потягу у чоловіків.

Нейробіологи використовували картування активності нейронів мозку для спостереження за змінами, які відбуваються, коли статевозрілий самець миші зустрічає незнайому самку. Щоб виключити зовнішній вплив на активність мозку, вчені підібрали дорослих незайманих експериментальних тварин у віці трьох або чотирьох тижнів, які не бачили самок після відлучення від грудей.

Аналіз показав, що при зустрічі самця з самкою в нейронах ядра ложа кінцевої смужки (BNST) — частини нервового пучка, що зв’язує мигдалеподібне тіло з таламусом — активується виробництво субстанції Р. Цей нейропептид через оптичний гіпоталамус стимулює нижчестоящі мозкові центри, які відповідають за рухову активність і задоволення.

Мозок миші з виділеними ядром ложа кінцевої смужки (рожевий  і преоптичним гіпоталамусом (зелений). Сигнал, пов’язаний з лібідо, рухається з рожевої області в зелену. Зображення: Daniel Bayless, Stanford Medicine

Щоб підтвердити зв’язок знайденої області мозку з лібідо, дослідники штучно стимулювали нейрони BNST за допомогою субстанції P. Самці відновлювали сексуальну активність через секунду після еякуляції і спаровувалися знову. У нормі у мишей рефрактерний період — час, необхідний для відновлення сексуальної активності після еякуляції — становить п’ять днів.

Дослідники вважають, що цей механізм універсальний для ссавців, схожі нейрони повинні бути і в гіпоталамусі людини.

«Якщо ці центри існують у людей — а тепер ми знаємо, де шукати — можна створити невеликі молекули, щоб регулювати цю мережу», — говорить Нірао Шах, співавтор дослідження.

На відміну від існуючих ліків для лікування еректильної дисфункції і розладів статевого потягу у чоловіків така речовина буде впливати не на судини в різних частинах організму, а тільки на область мозку, яка керує лібідо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button