Наука

Для лікування отруєння алкоголем використали гормон, який успішно вилікував мишей

Гормон FGF21 прискорює відновлення організму після алкогольної інтоксикації.

Image by pen_ash from Pixabay

Біологи з Південно-Західного медичного центру Техаського університету знайшли засіб для лікування наслідків алкогольної інтоксикації. Введення гормону FGF21 дозволило швидше відновити координацію рухів і привести до тями мишей, що знаходяться під впливом етанолу. Дослідження відкриває новий напрямок для лікування гострого отруєння алкоголем.

У попередніх дослідженнях вчені встановили, що гормон FGF21, який виробляється печінкою, впливає на сприйняття і переробку алкоголю. Зокрема, було доведено, що FGF21 перешкоджає вживанню алкоголю у тверезих мишей і стимулює вживання води для запобігання зневоднення у сп’янілих тварин. Крім того, цей гормон захищає печінку від руйнування.

У дослідженні, результати якого опубліковані в журналі Cell Metabolism, дослідники вводили мишам достатню кількість етанолу, щоб вони втратили свідомість, імітуючи крайню ступінь алкогольного сп’яніння. Потім деяким тваринам примусово вводили FGF21.

Ілюстрація принципу впливу гормону. Зображення: Mihwa Choi et al., Cell Matabolism

Аналіз показав, що піддослідним тваринам знадобилося в два рази менше часу, щоб прийти до тями в порівнянні з контрольною групою, яка не отримувала гормональної ін’єкції. Аналогічні результати вчені отримали при введенні меншої дози, достатньої, щоб значно вплинути на координацію тварин: миші, яким вкололи FGF21, відновилися швидше.

Вчені встановили, що FGF21 діє на норадренергічні нейрони, тип нервових клітин в головному мозку, який сприяє неспання. Він не впливає на метаболізм алкоголю, але відновлює окремі функції мозку.

Препарати на основі цього гормону вже тестуються в клінічних випробуваннях, пов’язаних з діабетом, втратою ваги і неалкогольною жировою хворобою печінки. Дослідники вважають, що вони також підійдуть для усунення наслідків надмірного вживання алкоголю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button