Наука

У наступному році на ринку з’явиться м’ясо з мікробів Єллоустон

Стартап зі США отримав фінансування в 45 мільйонів доларів для створення веганського м’яса для хот-догів, гамбургерів і наггетсів з незвичайного матеріалу. Вся річ у тому, що Nature’s Fynd створює білки для м’яса, використовуючи мікроби з Національного парку Єллоустоун.

Якщо їсти м’ясо з сої, то чому б не спробувати зробити його і з мікробів?

У 2008 році один із засновників Nature’s Fynd Марк Козубай досліджував грибкові форми життя, які можуть вижити в екстремальних умовах для проєкту NASA. Він виявив, що деякі екстремофіли здатні виробляти цільні білки в контрольованих умовах.

Після цього відкриття вчені розробили метод мікробної ферментації з гліцерином і крохмалем, який дозволив отримати цілісний білок FY. Він містить всі дев’ять амінокислот, багатий клітковиною і вітамінами, а головне для його отримання не потрібний грунт або тварини.

Традиційні білки, будь то м’ясо або бобові, вимагають великої кількості ресурсів і витрат. Для вирощування культур і тварин необхідна земля, енергія, люди, а також технології. Для ферментації мікробів потрібно набагато менше. Генеральний директор Nature’s Fynd Томас Джонас сказав : «Мікроби можуть подвоїти свою біомасу за лічені години, вони надзвичайно продуктивні. Вони виробляють відмінний білок, для якого не потрібно садити насіння і збирати урожай через пів року. У виробництві білка відбувається революція, і в майбутньому, я думаю, людям буде все одно, від корів або мікробів надходить продукт. Ніхто не прив’язаний до способу отримання, люди просто люблять м’ясо ».

На сьогодні стартап зібрав вже 113 мільйонів доларів. Зараз він веде переговори з декількома ритейлерами, щоб визначити, які продукти будуть виведені на ринок вже в 2021 році.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button