Головна / Фото / У США розпустилася гігантська квітка з трупним запахом (фото + відео)

У США розпустилася гігантська квітка з трупним запахом (фото + відео)

Унікальна квітка мортиция, або аморфофаллус титанічний (лат. Amorphophallus titanium), чия вага дорівнює 100 кг, а діаметр чашки — 3 м, є найбільшою у світі. Іноді її «народження» доводиться чекати ціле століття, іноді двадцятиріччя, але в цей раз екзотичний гігант знову розцвів лише через чотири роки.


Мортиция почала розпускатися в ботанічному саду Moody Gardens в Техасі. На жаль, тривалість цвітінн цього дива — не більше чотирьох днів.


Квітка дивує не тільки розмірами, але і далеко не квітковим ароматом, який нагадує запах мертвої плоті. Відтінки аморфофаллуса також навівають асоціації з розкладаючим м’ясом. Крім того, коли рослина цвіте,
«нагрівається до температури людського тіла, за рахунок чого запах поширюється сильніше. На неповторні «пахощі» злітаються комахи-запилювачі, що харчуються падаллю.

У природних умовах аморфофаллус зустрічався тільки на острові Суматра, але аборигени практично знищили його. Дикі племена називали ексцентричне творіння флори не інакше як «трупна квітка», «зміїна
пальма» або «лілія вуду».