Фото

У США розпустилася гігантська квітка з трупним запахом (фото + відео)

Унікальна квітка мортиция, або аморфофаллус титанічний (лат. Amorphophallus titanium), чия вага дорівнює 100 кг, а діаметр чашки — 3 м, є найбільшою у світі. Іноді її «народження» доводиться чекати ціле століття, іноді двадцятиріччя, але в цей раз екзотичний гігант знову розцвів лише через чотири роки.


Мортиция почала розпускатися в ботанічному саду Moody Gardens в Техасі. На жаль, тривалість цвітінн цього дива — не більше чотирьох днів.


Квітка дивує не тільки розмірами, але і далеко не квітковим ароматом, який нагадує запах мертвої плоті. Відтінки аморфофаллуса також навівають асоціації з розкладаючим м’ясом. Крім того, коли рослина цвіте,
«нагрівається до температури людського тіла, за рахунок чого запах поширюється сильніше. На неповторні «пахощі» злітаються комахи-запилювачі, що харчуються падаллю.

У природних умовах аморфофаллус зустрічався тільки на острові Суматра, але аборигени практично знищили його. Дикі племена називали ексцентричне творіння флори не інакше як «трупна квітка», «зміїна
пальма» або «лілія вуду».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button