Технології

У США створено медичний екзоскелет, який допомагає відновити кінцівки після паралічу (відео)

У США створений незвичайний екзоскелет, що полегшує роботу терапевта і дозволяє в найкоротші терміни повернути функцію паралізованих кінцівок.

Коли пацієнти, які перенесли інсульт, відновлюються після паралічу верхньої частини тіла, терапевтам часто доводиться довго, марудно і мануально допомагати тілу здійснювати «втрачені» рухи, дозволяючи нервовій системі заново вчитися робити їх самостійно. Новий екзоскелет Harmony SHR закликав полегшити та вдосконалити цей процес.

Розроблений в Остіні, штат Техас, Harmony Bionics, SHR — це роботизований екзоскелет для верхньої частини тіла, який використовується в сидячому положенні. Дві руки на шарнірах м’яко фіксуються на руках пацієнта, підтримуючи їх вагу і багаторазово виконуючи попередньо запрограмовані індивідуальні вправи, що імітують відтворення повсякденних завдань.

Хоча терапевт зазвичай виконує цю роботу вручну, за цілий день роботи з пацієнтами втомлюється навіть найвитриваліший фахівець. Ідея полягає в тому, що за допомогою Harmony SHR терапевти зможуть проводити з кожним пацієнтом більшу кількість повторень за сеанс, підвищуючи швидкість відновлення і при цьому не вимотуючи себе понад міру.

Систему також можна використовувати в режимі двосторонньої синхронізації, в якому роботизована рука, що тримає паралізовану руку пацієнта, просто відображає рухи, які він здійснює за допомогою здорової руки. Це може бути кінцівка самого пацієнта, лікаря і навіть іншого робота, який, фактично, грає роль особистого тренера та терапевта в одній особі:

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button