Людина

Як дійсно виглядала людина, що жила 28 000 років тому

У 2018 році французькі дослідники реконструювали обличчя кроманьйонця Cro-Magnon 1, який жив приблизно 28 000 років тому. Воно, швидше за все, було покрито шишками, при цьому найбільша з них, ймовірно, перебувала на лобі. За припущенням вчених, шишки являли собою доброякісні пухлини, пов’язані з генетичним захворюванням.

Останки Cro-Magnon 1, чоловіка, який жив приблизно 28 000 років тому, були виявлені в 1868 році в одній з печер в Департаменті Дордонь на південному заході Франції. З моменту відкриття пройшло понад 150 років, але одна група французьких дослідників вирішила заново вивчити череп даного кроманьйонця.

За словами антрополога Філіпа Шарльє (Philippe Charlier), в результаті дослідження фахівці прийшли до думки, що Cro-Magnon 1 страждав від одного з типів нейрофіброматозу – спадкового захворювання, при якому, зокрема, можуть розвиватися пухлини в нервовій системі, а на шкірі з’являтися пігментні плями.

Вчені досліджували останки кроманьйонця, в тому числі за допомогою комп’ютерної томографії, і припустили, що у Cro-Magnon 1 була невринома (пухлина, що росте зі шванновських клітин), що утворилася на тлі нейрофіброматозу першого типу.

Дослідники також реконструювали зовнішність кроманьйонця, з урахуванням виявленої патології: на його обличчі можна побачити безліч утворень, зокрема велику шишку на лобі.

Стаття, присвячена роботі, була опублікована в журналі Lancet.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments