Людина

Звеселяючий газ врятує від депресії

Під час депресії людям зазвичай не до сміху і взагалі не до прояву будь-яких позитивних емоцій. Тим часом, дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі (США) виявили, що звеселяючий газ, або закис азоту, може виявитися ефективним засобом для лікування тих, хто страждає від важкої депресії.

10-12-14-foto-550x366-1

Учені спостерігали за групою з двадцяти пацієнтів, які взяли участь у двох етапах лікування. Частина з них отримувала звеселяючий газ, а інша частина – плацебо. Близько двох третин з тих пацієнтів, що отримували закис азоту, відзначили зникнення симптомів депресії. І тільки одна третина пацієнтів з групи, що одержувала плацебо, відзначили поліпшення стану.

Доцент кафедри анестезіології в школі медицини Вашингтонського університету, доктор Пітер Нейґл, зазначив, звеселяючий газ, насправді, поліпшив стан пацієнтів за короткий час. У зв’язку з цим, вчені мають намір продовжувати дослідження в даному напрямку.

Читайте також: ВООЗ: Депресія — першочергова світова проблема

Дослідники виявили, що звеселяючий газ має менше побічних ефектів у порівнянні з іншими препаратами, наприклад, кетаміном, який використовують в якості заспокійливого засобу стоматологи. Він надає більш швидкий ефект, у порівнянні з закисом азоту, але і шкоди від нього помітно більше.

Отримані результати учені опублікували в журналі Biological Psychiatry.

Натхнення: positime.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button