Людина

Медики розповіли про ефективні способи боротьби з зимовою депресією

З настанням холодів світлий час доби скорочується, що нерідко призводить до появи у людей «зимової депресії». У зв’язку з цим медики розповіли про найбільш ефективні засоби для боротьби з апатією в холодний період.

Медики рассказали об эффективных способах борьбы с "зимней депрессией"

Експерт в області кардіології Нана Погосова зазначає, що її колегами з Національного медичного дослідницького центру проведено певну кількість досліджень. В ході вивчення даної проблеми виявлено, що у людей, які довгий час живуть в умовах короткого світлового дня, набагато частіше виявляються погіршення в настрої. Пов’язано це зі зниженим виробленням серотоніну.

Медики нагадали, що у людей зі зниженим фоном серотоніну спостерігається стомлюваність і сонливість. Однак трапляється, що із-за порушеного графіка сну виникає безсоння. Крім цього, внаслідок браку «гормону щастя» виникає дратівливість, послаблюється імунітет, підвищується ризик розвитку ГРВІ, грипу та інших інфекцій. Також в умовах короткого світлового дня спостерігається погіршення стану волосся, шкіри та нігтів через дефіцит вітаміну D в організмі. Іноді люди намагаються боротися з нудьгою за допомогою алкоголю, однак це може призвести до зловживань та погіршення депресивного стану.

Існують ефективні способи боротьби з зимовою депресією. Одним з них, це дієта з «жировим типом», яка передбачає посилене насичення висококалорійними продуктами, багатими на білки і жири. Однак при такому харчуванні необхідне інтенсивне аеробне навантаження, щоб не набрати зайву масу.

Жителями скандинавських країн, наприклад, розроблений унікальний спосіб боротьби з «зимовою депресією» шляхом регулярного відвідування саун і лазень, занять спортом, а також спеціальним сеансам світло-терапії, на яких вони знаходяться під впливом штучного світла.

Описані вище методи покращують стан здоров’я жителів Скандинавії, але не повністю компенсують нестачу сонячного світла. Якщо людина помітить у себе ознаки зниженого настрою і працездатності, необхідно зайнятися пошуком додаткових шляхів отримання радості. Для підняття рівня серотоніну експерт рекомендує відвідувати різні розважальні заходи, більше рухатися і частіше перебувати в теплих приміщеннях, а також не обмежувати себе спілкуванням з позитивними людьми.

Окрему увагу на стан свого здоров’я рекомендовано звернути дітям і людям похилого віку. У даних вікових груп ритм «біологічних годин» особливо вразливий через нестабільне функціонування гормональної системи. Молодше покоління взимку в основному проводять дозвілля у відеоіграх або ґаджетах, намагаючись знайти в них джерело радості. Однак у ході досліджень було виявлено, що надмірне перебування за мобільними пристроями призведе скоріше до відхилень у психіці дітей, ніж до позитивних емоцій. На думку вчених, замість комп’ютера краще віддати перевагу прогулянці на свіжому повітрі.

Кнопка «Наверх»