Поради

Як купити ліки через інтернет без проблем

Сьогодні купити і продати в інтернеті можна, мабуть, все що завгодно і навіть трошки більше. Але, на жаль, не всі покупки доходять до нас в тому вигляді, на який ми розраховуємо. І якщо речі, які виявляються не того розміру, можна кому-небудь подарувати або перепродати, то з продуктами і ліками справа йде набагато складніше.

01-09-15-foto-600x338-1

Купувати ліки в інтернеті?

Замовляючи ліки і продукти по інтернету, ми ризикуємо зіткнутися з неприємними наслідками, причому аж до летального результату. Треба неодмінно віддавати собі звіт в тому, що ви купуєте з «закритими очима» і не все, що вам доставлять, може вас порадувати. Якщо в звичайному житті можна сходити на ринок або в супермаркет і самостійно вибрати необхідні продукти, овочі, фрукти, м’ясо і т.п., то дистанційні покупки дещо обмежують таку можливість. Причина для того, щоб замовити продукти онлайн, повинна бути досить обґрунтована. Інакше, краще самому спуститися в магазин і вибрати власними руками те, що необхідно – помацати, понюхати, спробувати і т.п.

Більш складним моментом є купівля ліків в інтернеті. Звичайно, інтернет аптеки – річ дуже зручна. Не треба бігати по місту в пошуках необхідного медичного препарату, досить просто відкрити сайт і на ньому знайти і замовити онлайн те, що необхідно. І все начебто чудово, якби не одне «але». Ліки так само, як і продукти, здатні принести неприємності, причому більш серйозні на відміну від перших.

У нашій країні аптечний онлайн бізнес не настільки розвинений і люди воліють за краще бігати по міських аптекам. А ось, наприклад, в США, справи йдуть інакше.

Що таке інтернет аптека

З самим визначенням «інтернет-аптека» теж не все так просто. Продажем ліків займаються як віртуальні організації з єдиним контактом у вигляді мобільного телефону, так і цілком реальні аптеки. З першими все зрозуміло: ніяких умов, ніяких гарантій. У другому випадку мова йде про офіційний сайт стаціонарної аптеки, як ось http://samson-pharma.ru/, коли можна сходити за покупкою за конкретною адресою або ж замовити доставку ліків додому.

Іноді нормальні аптеки не займаються доставкою певних ліків, в даному випадку їх можна замовити через сайт аптеки, але викуповувати все одно доведеться на місці. А ось медичні товари інших категорій можуть підвезти без проблем, наприклад, тонометри, бинти, пластирі та інше. Іноді лікарські засоби теж доставляються на будинок, але щоб зробити таке замовлення, потрібно докласти до нього копію рецепта.

Прості поради при замовленні ліків через інтернет

Експерти кажуть, що мова йде лише про заборону віртуальних аптек, залишаючи при цьому можливість замовити ліки по інтернету. У кожному разі ситуації трапляються різні, і якщо купувати ліки в реальній аптеці надійніше, все одно часто доводиться займатися їх пошуком і замовленням онлайн. Тому візьміть до уваги декілька порад, які допоможуть уникнути проблем і зроблять вас більш підготовленими до будь-якого повороту подій.

 • Шукайте необхідні ліки на сайті справжньою аптеки, яка існує насправді і в реальності якій ви особисто не сумніваєтеся.
 • Показник надійності інтернет аптеки – це умова, при якому ліки вам продадуть тільки за рецептом. Технічно зробити це нескладно – рецепт можна відсканувати і надіслати його електронною поштою.
 • Перегляньте на сам сайт аптеки на предмет того, що вона продає. Нормальна онлайн аптека не стане торгувати наркотичними препаратами або ліками, які можна застосовувати тільки в стаціонарі, наприклад, препаратами для хімічного аборту.
 • Вибираючи інтернет аптеку, звертайте увагу на те, чи має вона фактичну адресу, стаціонарний телефон, чи є у неї ліцензія на здійснення фармацевтичної діяльності.
 • Не купуйте в інтернеті медичні препарати, які вимагають особливих умов зберігання та / або транспортування. Серйозна аптека вам їх швидше за все і не продасть, бо домогтися дотримання всіх вимог при доставці, наприклад, в інше місто практично нереально.

Експерти з Управління з контролю за продуктами і ліками (США) (Food and Drug Administration) також розробили спеціальні рекомендації для покупців лікарських препаратів. Їх поради допоможуть вам зробити онлайн покупки безпечними та корисними для здоров’я.

У мережевих аптеках ви можете придбати перевірені і дозволені ліки і медичні товари. В цей же час ніхто не застрахований від купівлі неякісних препаратів, які можуть завдати шкоди вашому здоров’ю і гаманцю. Американські експерти накопичили величезний досвід по захисту інтересів прав споживачів інтернет аптек. На їхню думку, варто уникати віртуальних аптек, власники яких:

 • не пропонують покупцям можливості отримати консультацію у професійного фармацевта або провізора
  не вказують адреси і телефону для зв’язку
 • пропонують «нові», «революційні» і «чудесні» засоби, які нібито швидко справляються з якимись серйозними недугами або мають велику кількість протипоказань
 • включають в описи пропонованих препаратів слова: «неймовірне відкриття», «чудесний порятунок», «ексклюзивний продукт», «секретна формула», «старовинні рецепти», «ніякого ризику», «проти старіння організму», «абсолютно натуральний»
 • цитують на сайті якихось «експертів», які рекомендують споживачам саме ці ліки
 • викладають історії «чудотворного одужання» від різних захворювань за допомогою пропонованих препаратів
 • пропонують рецептурні ліки, не вимагаючи при цьому рецепта
 • публікують інформацію про те, що якийсь продукт доступний тільки в даному магазині і лише протягом обмеженого часу
 • заявляють, що будь-якої препарат абсолютно безпечний для будь-якої людини
 • пропонують діагностичні тести, які нібито виявляють відразу кілька захворювань або станів або визначають наявність онкологічних захворювань або цукрового діабету

Отже, перше, що варто зробити, вперше опинившись на сайті, де продаються ліки – це уважно його вивчити. Не полінуйтеся заглянути в розділ «Про нас» або «Про проект». Там повинна бути чітка інформація про організацію, з якою ви маєте справу: назва фірми і всі її контактні координати. Якщо все шукані елементи були знайдені, можна сміливо приступати до пошуку необхідного препарату.

Сайт повинен обов’язково надавати відвідувачам повну інформацію про будь препараті. Вона включає в себе наступні пункти:

 • повна назва препарату
 • склад і вказівки на потенційно небезпечні інгредієнти
 • призначення і повний список протипоказань
 • докладна інструкція із застосування
 • можливі побічні ефекти
 • відомості про те, як правильно зберігати препарат
 • назва та контактні координати виробника

Якщо ви виявили всю необхідну інформацію, і вас влаштовує вартість, можна починати оформлення онлайн покупки. При цьому варто заздалегідь вивчити всі умови доставки, іноді її вартість може перевищувати ціну самого ліку. У той же час чимало інтернет аптек доставляють безкоштовно замовлення своїм покупцям. Найчастіше є можливість оплатити покупку відразу після отримання товару на руки.

Підводячи невеликий підсумок, можна сказати, що покупка продуктів і ліків через інтернет – справа досить серйозна, до якої варто підходити уважно і ґрунтовно і обов’язково все ретельно перевіряти перед прийомом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button