Поради

Як обрати хорошу класичну гітару?

Для кожного гітариста рано чи пізно стає питання купівлі своєї новенької гітари. Потім нас чекають муки вибору, поради друзів, Google та консультації продавців. Важливо розуміти на що звернути увагу при виборі інструменту, щоб в майбутньому у вас гітара викликала лише приємні емоції. Класична гітара складається з корпусу, грифу та шести струн. На сьогодні існує велике різноманіття асортименту, та ось на що насамперед слід звернути увагу перед тим, як купити гітару класичну:

  1. Розмір гітари – існують якнайменше п’ять розмірів гітари. При виборі важливо, щоб вам було комфортно тримати її в руках та ви з легкістю могли дотягнутися до колка, який відповідає за налаштування четвертої струни, при цьому рука має бути злегка зігнута в ліктьовому суглобі.
  2. Вид класичної гітари – бувають фанеровані, з цілісних пластин дерева та комбіновані. Фанеровані – повністю виготовлені з фанери. Вони характеризуються низькою вартістю, але й не кращою якістю. Використовуються найчастіше у навчанні та освоєнні класичної гітари. Для подальшого використання вона не зовсім підходить за рахунок економії на матеріалах.

З цілісних пластин дерева – до цього виду відносять професійні класичні гітари. Для цього класу ретельно підходять до вибору деревини, яка володіє найвищими звуковими характеристиками, що досягається за рахунок природного сушіння протягом кількох років і витримки. Чим більше період підготовки деревини – тим цінніше вважається заготовка, а відповідно – гітара.

Комбіновані – в таких інструментах дно і обичайка виконані з фанери, а дека – з цільної пластини кедра або ялинки. Така гітара володіє м’яким тембром та якісним звучанням. Цей вид являється оптимальним та має ідеальне співвідношення “ціна-якість”.

  1. Струни – на класичній гітарі мають бути нейлонові струни. На них легше грати, але вони не мають багатого, об’ємного звуку.
  2. Гриф – Піднімаємо гітару і досліджуємо лінію грифа ліворуч і праворуч на наявність хвиль або вигинів. Він має бути ідеально рівним. Також можна затиснути струну на останньому ладу та подивитися, чи є зазор між грифом та струною в районі 9-11 ладу, він повинен бути, інакше гітара дзвенітиме у будь-якій позиції.
  3. Перевірте гітару на наявність дефектів – подряпин, нерівностей, тріщин та якість склейки грифу і обичайки.
  4. Гітара має подобатись вам візуально.
  5. Звук – важливий момент і дуже суб’єктивний. Тут важливо спиратися на свої відчуття та враховувати свої цілі. В ідеальному варіанті – це прослухати декілька інструментів і віддати перевагу тому, що сподобався.

Комора завжди рада допомогти вам з вибором та відповість на всі ваші питання. Вам потрібно тільки обрати на сайті товар та підготувати перелік запитань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button