Поради

Як підбирати пряжу для в’язання?

Пряжа Drops Cotton LightПочатківці часто не до кінця розуміють, як підбирати пряжу для в’язання. У підсумку виріб, на який було витрачено не одну годину роботи, або не виправдовує очікувань, або втрачає презентабельний зовнішній вигляд вже після першого прання. Уникнути такого сумного результату допоможуть поради, наведені нижче.

З якої пряжі краще в’язати

Неможливо правильно вибрати пряжу без знання ключових характеристик основних її різновидів. Розглянемо, що пропонує сучасний ринок.

  1. Натуральна пряжа. Названий вид пряжі складається з волокон рослинного або тваринного походження. Найпоширенішим її підвидом є вовняна пряжа. Шерсть довговічна, гігроскопічна і в ній завжди тепліше. В той же час вироби з натуральної вовни вимагають особливого догляду та схильні до утворення катишків.
  2. Змішана пряжа. Така пряжа складається з двох або більше видів волокон. Призначення подібних поєднань – зміни властивостей нитки або додавання їй певних ефектів. Наприклад, шерсть, змішана зы штучними нитками, відрізняється більшою зносостійкістю та практично не скочується й не розтягується.
  3. Штучна пряжа. Дані нитки отримують з натуральної сировини шляхом хімічної обробки. Найпоширенішими підвидами для в’язання спицями є віскоза й штапель. Це м’які шовковисті нитки, одяг з яких незамінний влітку. Правда, вони вимагають акуратного прання руками, інакше виріб швидко стане «кудлатим».
  4. Синтетична пряжа. До цієї групи входять нитки хімічного походження. Наприклад, акрил, який також відомий як «штучна шерсть». Акрилові речі довго носяться і точно будуть без кошлатання. Їх недоліком є слабка гігроскопічність. Важливо знайти хороші акрилові нитки, інакше готова річ буде скрипіти й колотися.

Як замовити пряжу через інтернет

По-перше, необхідно уважно ознайомитися з описом, представленим продавцем. Перше, на що потрібно звернути увагу – це склад пряжі та фірма-виробник. Майте на увазі, що якісна пряжа не коштуватиме дешево. Не втрачайте можливість проконсультуватися з менеджером.

По-друге, складіть список перевірених інтернет-магазинів. Як приклад можемо навести інтернет-магазин «Аґрафка», де можна придбати популярну серед професійних в’язальниць норвезьку пряжу. Шоу-рум магазину розташований у Львові, доставка здійснюється по всій території України: Ужгород, Луцьк, Полтаву, Житомир, Дніпро, Кропивницький, Київ, Харків, Миколаїв, Одесу, Чернівці, Херсон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button