Поради

Як покращити та посилити сигнал Wi-Fi?

В епоху бездротових технологій більшість користувачів віддали перевагу передачі інтернет-даних через Wi-Fi. Якщо ви зіткнулися з проблемою низької якості сигналу Wi-Fi, вирішити проблему можна наступними способами: правильно встановивши роутер, вибравши вільний канал зв’язку і стандарт Wi-Fi, виставивши рівень передавача на максимум, і поряд з цим перевіривши антени, як роутера, так і адаптера.

Як покращити та посилити сигнал Wi-Fi?

Де знаходиться роутер?

Чим далі ви знаходитесь від Wi-Fi роутера, тим гірша якість сигналу. Тому при можливості встановіть роутер в тому місці, де ви найчастіше користуєтеся інтернетом.

Що стосується місця, то рекомендується, щоб роутер знаходився високо, наприклад, на шафі. Не рекомендується роутер встановлювати біля стіни, так як це негативно позначається на якості сигналу.

[ads2] Канал зв’язку

Wi-Fi роутер працює на одному з 13 каналів. В налаштуваннях за замовчуванням може бути виставлений будь-який канал. Якщо ж на одному каналі працюють кілька роутерів, то якість сигналу мережі може погіршуватися. Рекомендуємо скористатися утилітою WifiInfoView, за допомогою якої ви зможете просканувати всі доступні мережі Wi-Fi, які знаходяться поруч з вами, і подивитися на якихось каналах вони працюють. Знайдіть вільний канал і налаштуйте Wi-Fi роутер на роботу в ньому.

Стандарт Wi-Fi

Переконайтеся, що в налаштуваннях роутера виставлений  останній стандарт передачі даних IEEE 802.11 n. Якщо у вас сучасні пристрої, то можна в налаштуваннях роутера виставити роботу виключно в цьому стандарті. Якщо ж не всі ваші Wi-Fi пристрої підтримують даний стандарт, то рекомендуємо виставити змішаний режим: «IEEE 802.11 bgn»

Потужність передавача

Будучи в налаштуваннях роутера перевірте ще один параметр – потужність передавача. Даний спосіб допоможе посилити сигнал Wi-Fi. Відповідно, чим вище рівень потужності передавача, тим якісніше сигнал мережі, і відповідно, і краща швидкість. В залежності від моделі роутера дане значення може виставлятися у відсотках (потрібно виставити 100%), або ж у величинах (потрібно вибрати «High» або «Максимальний»).

Оновлення прошивки

Останній з простих способів поліпшити якість сигналу Wi-Fi – встановити останню прошивку (програмне забезпечення) на роутер. Для цього перейдіть на офіційний сайт виробника роутера і скачайте останню версію ПЗ. Як показує практика, більшість проблем у роботі роутера вирішуються в наступних випусках програмного забезпечення. Після оновлення прошивки правильно налаштувати роутер, так як всі попередні налаштування будуть замінені на заводські.

Антени

Більшість моделей сучасних Wi-Fi роутерів забезпечені знімні антени. При необхідності ви можете купити антени більшого розміру, і встановити їх замість стандартних. Чим більше антена, тим вище радіус дії Wi-Fi мережі і якісніше її сигнал.

Може справа в адаптері?

Якщо у вас слабкий сигнал Wi-Fi, то проблема може бути не тільки в роутері, але і в Wi-Fi модулі пристрою. Якщо, наприклад, ви використовуєте ноутбук з вбудованим Wi-Fi модулем, то для поліпшення якості сигналу можна придбати незалежний зовнішній Wi-Fi адаптер з антеною. В наявному адаптері можна поміняти антену на велику, якщо вона знімна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button