Поради

Як грати в мафію

Мафія стала однією з найбільш відомих психологічних ігор сучасності. Вона добре розвиває логіку, пам’ять, інтуїцію, увагу, мовлення, артистизм і т. д. Правила гри є досить простими і легко запам’ятовуються з першого разу.

Як грати в мафію

Вам знадобляться спеціальні карти. Оптимальна кількість гравців – від восьми до шістнадцяти. Якщо менше – грати буде нецікаво, а більше – виникне плутанина і ведучий не зможе повноцінно відстежувати дії учасників. Гра починається з того, що він бере колоду карт, просить учасників закрити очі і витягнути руку, після чого роздає карти таким чином, щоб ніхто не побачив роль іншого учасника. Потім сповіщає про те, що вони можуть відкрити очі і подивитися свої ролі.

Ведучий повідомляє про настання ночі. Він просить заснути (закрити очі) всіх, крім мафії. Учасники, яким дісталися ролі мафії, знайомляться тільки поглядами. Ведучий запам’ятовує їх. Потім він оголошує про настання ранку. Всі відкривають очі, і починається обговорення. Кожен учасник висловлює точку зору, хто є мафією. Приміром, жителі могли чути якісь шерехи під час знайомства мафіозі.

Завдання городян – вичислити мафію. Сама мафія повинна будь-якими способами добитися зворотного. У перший раз голосування протікає досить мляво, оскільки гра тільки почалася, а мафією може бути абсолютно кожен. Але далі гра стає все більш цікавою. Той чоловік, на якого вказала більшість мирних жителів (хто на їх думку є мафією), показує свою картку та в будь-якому випадку вибуває з гри. Жителі могли помилитися, а могли вирахувати мафіозі.

Потім місто знову засинає, а прокидається мафія і мовчки вибирає жертву. Учасники домовляються про вибір жертви жестами і знаками, а поглядом підтверджують свою узгодженість. Ведучий записує, кого саме вбила мафія. Коли вона закриває очі, ведучий говорить прокинутися лікаря. Він повинен вгадати, кого могли вбити злочинці. Якщо він вгадає – учасник залишиться живим і буде продовжувати гру, якщо ні – вибуває з неї.

Потім прокидаються всі жителі міста, і ведучий повідомляє їм, що відбулося вбивство конкретного учасника. Якщо лікар вилікував учасника (вгадав його), ведучий говорить, що злочину не сталося. Потім знову починається обговорення, після чого вибуває один учасник. За ним слідує ніч, потім знову день і т. д., поки мафія не перестріляє всіх або мирні жителі вчасно не викриють мафію. В кінці повинні перемогти мирні жителі або мафія.

Як грати в мафію1

Коли ви навчитеся добре грати, можете урізноманітнити гру і додати ще більше цікавих персонажів. У класичній грі присутня тільки мафія, лікар і мирні жителі, але ви можете зробити так, щоб майже всі учасники отримали ролі. У вас є можливість додати детектива, адвоката, кілера, шерифа, перевертня, суддю, безсмертного, камікадзе, фанатика, сержанта, путану, охоронця т. д. Їх завдання описані в інструкції, яка додається до карт. Щоб не заплутатися остаточно, вводите додаткові персонажі поступово.

Принадність гри полягає в тому, що навіть якщо гравець вибуває, сидіти і спостерігати за грою дуже захоплююче. Тепер він знає, хто є мафією і дивиться, як вона веде себе під час обговорень (відмовляється і вказує на інших). Але він повинен мовчати про це. У багатьох ситуаціях йому доводиться ледве стримувати сміх. Саме обговорення є найвеселішими, коли кожен висуває свою версію. До його думки можуть прислухатися й інші гравці. Таким чином, виникають невеликі групи з різними думками. Харизматичний і веселий ведучий зможе внести в гру пікантність і придумувати цікаві історії про те, кого вбили або врятували. Ви можете створити тематичну гру, наприклад, для гри в Хелловін і замінити мафію вампірами і відьмами.

І наостанок одна порада – під час гри уважно стежте за тим, хто кого підтримує і звинувачує. Швидше за все, мафія буде підтримувати один одного, тому якщо одного мафіозі вирахують, то з великою ймовірністю, вичислять і другого. Але вони можуть застосувати багатоходівку і спеціально відволікти увагу жителів, голосуючи один проти одного.

Тепер ви знаєте, що грати в мафію дуже просто і цікаво. В кінці гри завжди цікаво запитати мафію і хитрих городян про те, якою була їхня стратегія. Напевно ви і ваші друзі отримаєте масу позитивних емоцій і будете збиратися за грою в мафі дуже часто.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button