Поради

Як посадити газонну траву

Отримати першокласний газон у себе на ділянці дуже просто. Для початку потрібно визначитися який газон краще – рулонний або посівний. Зробивши вибір на користь останнього, доведеться трохи повозиться (якщо будете сіяти своїми руками), але результат буде гідний. Найкраще здійснювати посів газонної трави навесні або ранньою осінню (теплий ґрунт і значна кількість вологи сприятливо позначаться на зростанні і якості газонної трави).

11-06-15-foto-600x401-1

Щоб отримати в найкоротші терміни чудовий зелений газон, який окрім естетичної краси, захистить вашу ділянку від пересихання і нападу різних бур’янів, досить виконати кілька простих, але дуже важливих рекомендацій.

Трава газонна – як сіяти, вирощувати і доглядати

Обрану ділянку, яку ви плануєте засіяти травою для газону, переконайтеся, що вона повністю очищена від бур’янів, коріння колишніх рослин, каменів і сміття.

На наступній стадії необхідно підготувати ґрунт для подальшої посадки. Якщо земля недостатньо родюча, як правило, по поверхні розкидають стартові добрива: фосфор, калій і азот. Щоб поліпшити дренаж ґрунту також рекомендують додавати пісок. Але якщо поверхня вашої ділянки отже занадто легка і піщана, тоді скористайтеся торфом. Він наситить ґрунт поживними речовинами і затримає безцінну вологу.

Нарешті можна приступати до посіву. Мрієте про невибагливий у догляді газон, який володів би здатністю протистояти погоднім умовам і всіляким бур’янам-шкідників, використовуйте для засіву різні насіння газонних трав. Так посіяні на одній ділянці різні сорти газонної трави не тільки швидше пристосовуються, але і відрізняються більш яскравим і насиченим кольором. Враховуйте, що схожість газонної трави різних сортів відрізняється. Купуючи упаковку з трав’яною сумішшю, обов’язково прочитайте викладені поради по посадці конкретного сорту.

Для того щоб зробити хороший газон, проводіть посів в безвітряні дні, висаджуючи насіння вздовж і впоперек по периметру поля. Наостанок злегка втисніть насіння в ґрунт, забезпечивши майбутньому газону гідний полив, який, до речі, буде потрібен протягом усього росту трави, особливо в посушливий літній період. Або використовуйте http://avtomaticheskij-poliv.com.ua/ для свого дітища.

Якщо територія посіву дозволяє укрити насадження від вітру і птахів, на деякий час можна скористатися прозорою плівкою. Яка не тільки збереже сходи від згубних зовнішніх впливів, але і не дасть сонця занадто швидко висушити землю.

Скошування підрослого газону проводитися, коли трава повністю суха і відросла як мінімум на 10 см. Хочете щоб газонна трава була щільною і стійкою? Тоді вперше зрізайте не більше одного сантиметра. Наступні стрижки можна проводити, спираючись на особисті переваги.

Щоб постійно підтримувати газон в чудовому стані і уникнути не ритмічних стрибків у зростанні трави, досить підгодовувати грунт один раз в сезон (виняток становлять зимові місяці).

Недостатнє надходження води може згубно відібитися на зовнішньому вигляді і привести до передчасної загибелі рослин. Перша ознака, яка повинна вас насторожити – це тьмяний, негарний, сіро-зелений колір насаджень. Не допускайте пересихання ґрунту і щодня поливайте газон методом дощування через дрібну лійку або дощувальний апарат. Вода повинна проникати глибоко в грунт. Такий полив забезпечить інтенсивний ріст кореневої системи, який проникаючи вглиб землі, сприяє більш якісному зростанню трави.

Життєво важлива процедура для вашого доглянутого газону – культивація (поверхнева чистка трави спеціальними пружинними граблями). Звичайно, цей процес трохи трудомісткий, але, благо, його досить проводити один раз на рік. Процес культивації допоможе вам видалити з газонної ділянки стару траву, поліпшити доступ повітря до коріння рослин і створити сприятливі умови для появи нових пагонів.

Створити привабливу поверхню допоможе і весняна поверхнева присипка, що складається з суміші суглинки, торфу і піску. Такий шар замаскує небажані порожнечі на поверхні і призведе до розвитку додаткових пагонів.

Смарагдово-зелений килим з трави біля вашого будинку буде довгі роки служити вам ідеальним місцем для прогулянок на свіжому повітрі і пікніків. Єдиний час, коли не варто турбувати й витоптувати зелені насадження, а милуватися ними виключно здалеку – перше півріччя після посадки.

Відео по темі: Як засіяти газон


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button