Поради

Як позбутися від комарів

Довгими зимовими вечорами всі мріють про теплі літні часи. Але, коли літо вже на порозі, природа підносить нам свою ложку дьогтю – настирливих комариків-кровососів. Вони не дають виспатися вночі або посидіти на природі, до того ж залишають після свого візиту несамовитий зуд і припухлість на тілі. Якщо підійти до вирішення цієї проблеми всебічно, можна відкрити для себе безліч сучасних або перевірених часом способів, щоб позбутися від комарів.

??? ???????? ????? ???????? ??? ?? ???????? ?? ?????? http://www.m-sokolov.ru/2014/02/27/mosquito/
Професійні засоби, щоб позбутися від комарів (репеленти)

Асортимент репелентів досить широкий:

Спрей і аерозоль. Такі засоби містять хімічні речовини (ДЕТА, ОКСАМАТ) або ефірні масла (лаванда, ваніль), які відлякують комарів, залишаючи їх в живих. Вони наносяться безпосередньо на оголені ділянки шкіри або на одяг. Час дії від 40 хвилин до 3 годин. Масляні спреї можуть триматися близько тижня.

Бальзам, молочко, крем, лосьйон. Ці засоби в рідкій формі, які наносяться на шкіру і швидко вбираються. У них обмежений час дії – до 90 хвилин, але вони менш токсичні.

Тверді олівці. Досить компактний метод захисту від комарів. Такий засіб можна взяти в дорогу рибалці або туристу. Вони не викликають алергічні реакції, але володіють різким запахом. Мінус – при контакті з одягом можуть до нього прилипати.

Браслети. Текстильні ремінці з просоченням. Відмінний засіб для вагітних жінок, алергіків і дітей віком до 3 років. Ефективно захищає до 10 днів.

Пристрої, які допоможуть позбутися від комарів

Розприскувати спреї або мазати олівцем не завжди зручно, особливо якщо зібралася велика компанія на природі або в квартирі багато людей. Для цього зручніше використовувати більш радикальні способи:

  • Спіралі і свічки. Вони підпалюють і димлять, виділяючи отруйний дим, який вбиває настирливих комарів. Переважно спіраль використовується на відкритому повітрі. Смертельна для комарів концентрація диму досягається через 15 хвилин.
  • Електричні фумігатори. Являють собою прилад з рідиною або пластинками, які працюють за допомогою електричної мережі. Ефект досягається через 60 хвилин. Прилади з рідиною розраховані на 25-30 ночей, пластинчасті – на 6-10 годин.
  • Електронний знищувач. Принцип дії простий: комарі злітаються на ультрафіолет і їх убуває електричним розрядом. Для людини такий прилад абсолютно нешкідливий. Радіус дії до 100 кв. м.
  • Ультразвуковий відлякувач. Прилад випромінює ультразвукові хвилі і відлякує комарів. Не містить хімічних компонентів.

Народні способи боротьби з комарами

Якщо експериментувати з хімічними засобами не хочеться, а вбивати живих істот вам шкода, то можна вдатися до простих народних засобів:

  • Алкоголь. Якщо натерти шкіру перцівкою або коньяком, то на декілька годин можна забути про дзижчання комарів.
  • Ефірне масло. Для відлякування знадобиться кілька крапель ромашкової, анісової, лавандової або ванільної олії. Можна нанести на шкіру або запалити аромалампу.
  • Томати. Розсада на підвіконні буде відлякувати непроханих гостей.
  • Саморобна стрічка. На паперові смужки слід нанести желатиновий клей і посипати зверху подрібнений базилік.
  • Бузина. Буйно квітучий кущ бузини перед вікнами відлякає комарів.

Вирушаючи на пікнік, не забудьте підготуватися і взяти хороший засіб від комарів, а вдома можна встановити москітну сітку. І тоді жоден комар не зіпсує ваш літній настрій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button