Поради

Як правильно підключити розетку на 220 вольт

Перед початком робіт необхідно відключити автомат в електрощиті вашої квартири, будинку або гаража, від якого підключена розетка. Приступайте до підключення своїми руками тільки після того, як переконаєтеся у відсутності напруги за допомогою індикаторної викрутки.

1-16-03-2015-600-428

Схема підключення електричної розетки

Всі електричні розетки між собою або до розподільної коробки підключаються паралельно – на кожен контакт від однієї до іншої розетки підключаються відповідно дроти одного кольору. Не має значення на який з двох контактів підключати фазу або нуль, тільки не зробіть коротке замикання.

Дуже важливо на третій контакт заземлення підключати тільки третій заземлюючий провідник, який не бере участі в роботі електроприладу. У нього тільки одна функція – у захисті нас від ураження електричним струмом та зниження рівня електромагнітного випромінювання від холодильника, пральної машини та іншої побутової техніки з металевими корпусами. Заземлюючий контакт в електричній розетці завжди знаходиться відкрито, а підключається по середині між основними контактами.

Способів підключення всього два:

Пряме підключення розетки від розподільної коробки електропроводки, в якій дроти з кабелем електроживлення скручуються відповідно по кольорам. Це основний і найбільш надійний спосіб подключення.

Підключення шлейфом або подальшої розетки від попередньої. Даний метод дозволяє скоротити витрати на кабель і звести до мінімуму кількість кабелів в розподільчій коробці. У даного методу є один істотний недолік: при зникненні контакту в одній розетці – перестають працювати всі підключені після неї.

Пам’ятайте, що більше 4 розеток шлейфом підключати не можна.

При складанні плану електропроводки для квартири, будинку або гаража, намагайтеся всі електричні розетки або їх блоки підключати безпосередньо від розподільної коробки. Виняток становлять випадки, коли поодинокі або подвійні розетки знаходяться поруч, а коробка електропроводки – набагато далі. На блоки з 2, 3, 4, 5 розеток завжди прокладайте окремий кабель від розподільної коробки.

Згідно загальноприйнятим нормам, у електропроводці синій провід- це нуль, жовто-зелений-заземлення і червоний (білий) – фаза.

Покрокова інструкція підключення розетки

  • Розетку розташовують так, що б контакти під дроти розташовувалися знизу.
  • Далі відкручуємо болтики на контактах, так що б дроти вільно входили в затискач. Будьте акуратні у вітчизняних розетках, якщо перестаратися, то повністю викрутяться болтики і доведеться перед підключенням спочатку наживити назад контактну пластинку з різьбленням. В імпортних розетках часто встановлюються самозажимні контакти, в які досить просто вставити захищений провід.
  • Зачищаємо дроти приблизно на 1 сантиметр і вставляємо в контакти з боків фазу або нуль, а в центральний- заземляющий провідник.
  • Якщо від розетки буде підключатися інша шлейфом, тоді під кожен контакт сідає по парі проводів відповідно по кольорам.
  • Притискати дроти викруткою необхідно з достатнім зусиллям. Тільки не перестарайтеся, що б не вивернути або не зламати контакти.
  • Перед тим як прикручувати розетку до монтажної коробки, необхідно посмикати не сильно дроти для перевірки надійності затиснення.
  • Дуже важливо, щоб уникнути виникнення КЗ, що б не була пошкоджена або захищена ізоляція на дротах більше ніж треба.

Підключення подвійний розетки

У стандартну одиночну монтажну коробку (за винятком зменшених варіантів) без намаги можливо встановити подвійну або двомісну електричну розетку. А підключити її просто.

На бічні контакти затискаємо Фазу і Нуль, а на центральний з незахищеними металевими пластинами заземлення – заземлювальний провідник. Якщо необхідно від подвійної розетки підключити шлейфом іншу, тоді підключаємо аналогічно попарно на кожен контакт одного кольору проводу або жили кабелю.

Підключити в своєму будинку, квартирі або гаражі електричну розетку на 220 Вольт досить просто, набагато складніше на 380 Вольт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments