Поради

Як правильно вибрати масажний стіл для дому, для масажного салону, для масажиста

Користь від масажу визначається тим, наскільки глибоко пацієнт розслабився під час процедури. Інший важливий параметр – ступінь комфорту майстра-масажиста, адже від цього багато в чому залежить її працездатність і якість масажу. Все це в значній мірі визначається якістю використовуваного масажного устаткування.

Масажні столи вельми затребувані в наш час. Вони активно використовуються в різноманітних закладах де надають оздоровчі послуги. Медичні установи, салони краси, мануальні кабінети – скрізь можна зустріти ці вироби, що забезпечують можливість глибокої релаксації. Масаж, проведений на ліжку, дивані або просто на підлозі – це зовсім не те, що процедури на масажному столі.

Ефективність спеціального обладнання від http://domsporta.com.ua/ у багато разів вища, адже воно конструюється професіоналами на основі вивчення всіх важливих параметрів.

04-12-15-foto-600x443-2

Як же правильно вибрати масажний стіл?

Це досить складне завдання, оскільки потрібно враховувати безліч різних нюансів. Пропонуємо кілька порад, які дуже знадобляться в процесі прийняття рішення.

1. Враховуйте, що масажні столи бувають стаціонарними і складними.

Стаціонарні пристрої дуже стабільні і стійкі під час використання, оскільки відрізняються підвищеною міцністю конструкції. Вони багатофункціональні і діляться на три групи: стандартні, універсальні і столи-трансформери.

Стандартні моделі добре підходять для більшості видів масажу, в тому числі для рефлексотерапії і акупунктури, і зазвичай використовуються у фітнес-центрах і мануальних кабінетах.

Складні столи хороші для використання в домашніх умовах, в офісах а також дуже зручні для приватної практики «виїзних» масажистів (які приїжджають до клієнтів додому для надання масажних послуг).

Вони володіють таким важливими перевагами, як мала вага (найлегші важать лише 10-12 кг), їх зручно транспортувати, проте вони не такі стійкі, як стаціонарні моделі. У складеному вигляді такий стіл схожий на валізу, його зручно зберігати.

Існує ще одна категорія – спеціалізовані масажні столи. Вони дорожчі всіх інших своїх «колег», оскільки мають більш складну конструкцію, у них більше функцій.

2. Зверніть увагу на те, скільки секцій у масажного столу.

Столи з однією секцією мають монолітну конструкцію, що дає можливість здійснити безліч типів масажу. Однак багатосекційні моделі істотно розширюють діапазон можливостей масажиста. Масажист отримує різноманітні умови для проведення процедур, до того ж може налаштовувати обладнання відповідно до комплекцією клієнта, забезпечуючи йому комфорт.

Особливою різноманітністю в цьому відношенні відрізняються стаціонарні моделі. Так, стандартні столи включають максимум три секції, універсальні – максимум п’ять, а ось столи-трансформери – від восьми до дев’яти.

Що ж конкретно мають ці секції?

Двосекційні вироби мають рухливий підголівник, завдяки якому можна виконувати косметичні процедури а також СПА.

Трисекційні, крім підголівника, мають ще й стільницю, що складається з двох частин. Ці частини можна як піднімати, так і опускати. У зв’язку з цим відкривається багато різноманітних можливостей. Наприклад, можна підняти підголівник і робити масаж клієнту в лежачому положенні. Інший спосіб – підняти ножну частина столу, тим самим створюючи дренажний ефект.

Ще можна підняти середню частину столу, надаючи вплив на хребет через його розтягнення. А якщо підняти одночасно ножну і середню секції, тоді можна забезпечити і розтягнення хребта, і появу дренажного ефекту.

Підйом секцій може здійснюватися по-різному – вручну, за допомогою пневмопружин або завдяки електромотора.

Отже, чим більше число секцій має масажний стіл, тим він функціональніший. Велике число секцій необхідно косметологам, остеопат і майстрам СПА-процедур.

3. Пам’ятайте, що найважливіші якості масажного столу – його стійкість і здатність витримувати велику вагу.

Від цих параметрів багато в чому залежить ступінь безпеки клієнта, його комфорт під час масажу, а також зручність масажиста під час роботи.

Більшість складних масажних столів можуть витримувати вагу 200-250 кг, моделі, що відрізняються підвищеною міцністю – до 350 кг., а стаціонарні столи спокійно «вистоять» навіть під вагою 1600-1800 кг.

Під час виконання своєї «місії» стіл не повинен розгойдуватися, і клієнт не повинен переживати з приводу того, що може впасти. Відсутність похитування, поскрипувань і ковзань, незважаючи на розгойдуючі зусилля масажиста, свідчить про надійність його конструкції.

Для масажу необхідна тверда опора.

04-12-15-foto-600x379-3

4. Враховуйте габарити і вагу обладнання.

Купивши занадто велику модель, ви «захарастите» невелике приміщення – тому ретельно розрахуйте, яка модель найкраще впишеться туди, куди ви хочете помістити масажний стіл.

Існує рекомендація: для комфортного і безпечного масажу масажист повинен мати у своєму розпорядженні вісім квадратних метрів. Відповідно, ширина стола повинна бути достатньою для того, щоб клієнт добре розслабився, і в той же час не бути надмірною.

Адже занадто велика ширина змушує масажиста прикладати більше зусиль – йому доведеться сильніше нахилятися, витягаючи руки. А значить, майстер сильніше і швидше стомиться, і знизиться ефективність всієї процедури.

Оптимальна ширина – 50-70 см. Максимальна довжина масажного столу складає 205-210 см

Висота – ще один значимий параметр, оскільки від нього багато в чому залежить сила впливу рук масажиста, а також ступінь зручності його роботи. Стандартний рівень висоти – 70-80 см, такі столи будуть комфортні для тих масажистів, чий зріст становить 170-180 см.

5. Дізнайтеся, чи є можливість регулювати висоту столу.

Від цього залежить якість і ефективність процедур. Звичайно, при цьому слід враховувати зростання масажиста. Вважається, що найбільш підходящий варіант – коли ложе знаходиться на рівні кисті, стиснутої в кулак (рука при цьому опущена).

Можливість змінювати висоту корисна ще й тим, що забезпечує умови для стабільного положення столу навіть на нерівній поверхні. Зазвичай висота регулюється в діапазоні 55-85 см.

Сучасні технології передбачають два способи зміни висоти. Один – телескопічне висунення, другий – зрушення частини опори з подальшим прикручуванням.

Перший метод зручніший, але стійкість столу при цьому не така висока, як при другому. Що стосується дорогих стаціонарних масажних столів, то в них використовується гідравлічна або електрична система. Вони дають можливість змінювати висоту, не перериваючи масажну процедуру, за допомогою натискання на спеціальні педалі.

6. Зверніть увагу на матеріали, з яких зроблений каркас столу.

Масажні столи з дерева міцних порід (часто цю роль грає бук) мають більш презентабельний вигляд і зазвичай більш стійкі, ніж алюмінієві моделі.

Дерев’яний каркас міцний, довговічний і є екологічно чистим.

Моделі з алюмінію дуже легкі і міцні, підходять для тривалої та інтенсивної експлуатації.

Однак по довговічності і вантажопідйомності вони поступаються своїм стаціонарним «побратимам». Крім того, каркас може бути комбінованим – наприклад, ніжки можуть бути дерев’яними, а каркас алюмінієвим.

Стаціонарні моделі володіють конструкцією з високоміцної сталі, яка піддається спеціальній обробці для профілактики іржі. Вони не бояться вологи і здатні витримувати величезні навантаження.

7. Враховуйте матеріал, з якого виготовлено ложе столу.

Міцність покриття особливо важлива для тих, хто збирається піддавати пристрій активній експлуатації. При цьому поверхня не повинна бути занадто м’якою або занадто жорсткою – вона повинна відрізнятися середньою м’якістю.

Поліуретанове покриття дуже м’яке, приємне і разом з тим міцне. Однак воно не може похвалитися високим ступенем вологостійкості і досить вразливе до потрапляння масел.

Вінілове покриття являє собою синтетичний шкірзамінник і застосовується найчастіше. Він міцний, довговічний, вистоїть під впливом води і масел, проте досить швидко протирається.

Елітні масажні столи можуть похвалитися особливим покриттям з арпатек. Це високоякісний матеріал, дуже схожий на натуральну шкіру. Він має розкішний вигляд і його застосування саме по собі є іміджевим показником.

Покриттям з арпатек володіють, наприклад, моделі масажних столів US Medica Bora-Bora, US Medica Titan, US Medica Olimp. Арпатек не тільки красивий, він ще довговічний і дуже міцний. Оббивка з нього приємна на дотик, що теж важливо, і легко очищається від забруднень.

8. Дізнайтеся, чи додаються до масажного столу додаткові аксесуари.

Підголівник – важлива допоміжна деталь, він додає зручності при масажі. Бажано, щоб він міг змінювати кут нахилу і міцно фіксувався б у кожному положенні.

Істотний нюанс: не повинно бути швів в тих його областях, в яких клієнт торкається обличчям .

Підлокітники розташовуються з боків столу і корисні в тому випадку, якщо клієнт відрізняється великою вагою і великими розмірами тіла. Вони допомагають розслабити область спини.

Подушки для обличчя важливі остільки, оскільки від них багато в чому залежить розслаблення голови і шиї. Ще один аксесуар – валик, який можна помістити під коліна або ступні, покращує доступ до масажованих областей.

Поличка для масел дозволяє масажиста розташувати на ній різні дрібниці (крему, масла) і сконцентруватися на своїй справі.

04-12-15-foto-600x485-1

9. Визначте, чи є у масажного столу люверс (виріз для обличчя).

Наявність люверса є дуже важливим. Адже це не тільки забезпечує глибоке розслаблення клієнта, але і дає необхідні умови для правильного положення хребта. Відсутність люверса викликає необхідність повертати шию вліво або вправо, що викликає викривлення хребта. Ще одна деталь: люверс допомагає жінкам усунути ризик зіпсувати макіяж.

10. Зверніть увагу на дизайн масажного столу.

Естетика обладнання має значення не тільки сама по собі, вона має також і чисто практичне значення. Адже забарвлення і форми столу, як і будь-якого іншого предмета інтер’єру, чинить психологічний вплив на всіх присутніх.

Занадто яскраві кольори, як і занадто темні, можуть збити потрібний емоційний настрій – клієнт відчує або надмірне збудження, або пригніченість.

Краще зупинитися на «золотій середині» і віддати перевагу виробам з плавними формами, пофарбовані в спокійні, приємні тони, які стимулюють психічну розслабленість.

Красивий і стильний масажний стіл продемонструє іміджеві вимоги салону і стане важливим елементом реклами закладу, спонукаючи клієнтів приходити знову і знову.

Підводячи підсумки, підкреслимо важливу обставину: вибір масажного столу багато в чому визначається цілями покупця.

Якщо масажний стіл планується використовувати вдома, тоді підійдуть порівняно легкі складні моделі, які в будь-який момент можна буде скласти або привести в робочий стан.

Вони також підійдуть для тих масажистів, які працюють на дому у клієнтів, приїжджаючи зі своїм устаткуванням. Їм варто звернути увагу на те, що ніжки деяких моделей постачаються фіксуючими колесами для пересування по підлозі – такі масажні столи ще більш транспортабельні.

Якщо агрегати купуються для масажного салону, тоді важливий солідний зовнішній вигляд і розширена функціональність – адже чим більше секцій у столу, тим більше відкривається можливостей для масажу.

Великим салонам необхідні надійні стаціонарні моделі, здатні витримувати великі навантаження:

  • міцність,
  • зносостійкість,
  • вологостійкість,
  • здатність легкого очищення після забруднень (наприклад, після використання в процесі масажу масел і кремів)

Це ті якості, важливі для будь-якого масажного столу, незалежно від його цільового призначення.

Пам’ятайте, що від масажного обладнання залежить дуже багато – і глибина розслаблення клієнта, який прийшов на масаж, і якість роботи фахівців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button