Екологія

Біорозкладаний пластик теж шкідливий для океану

У нещодавно опублікованій спеціальній доповіді ООН йдеться про те, що біорозкладані пластики, як і звичайні, є джерелом фізичного і хімічного забруднення води.

Виявляється, багато біопластику розпадаються тільки при особливих умовах, наприклад, при температурі вище 50 градусів Цельсія. Зрозуміло, що в океані таких умов немає. На суші переробка таких полімерів, як ПЕ, ПП та ПВХ, не представляє особливої праці, а ось в морі вони можуть взагалі не розпадатися. На думку фахівців, найбільш небезпечні так звані оксо-розкладаючий пластик,  що містить оксиданти начебто марганцю. Період їх розкладу в океані досягає 5 років, і весь цей час вони отруюють воду.

Так що використання пластикової упаковки з маркуванням «біорозкладаний» зовсім не знімає відповідальність за шкоду, яка завдається людиною світовому океану. Між тим, досить часто споживачі, обнадієні еко-маркуванням, викидають «безпечні» пакети або пляшки прямо в воду. Так чи інакше, найближчим часом доведеться шукати більш ефективні способи скорочення обсягів морського сміття.

За останніми даними, на поверхні світового океану вже міститься близько 270 000 тонн пластикових відходів.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button