Поради

Як правильно підібрати штори для сонцезахисту

Оформлення вікон за допомогою текстильних матеріалів є одним з основних моментів при облаштуванні інтер’єру приміщення. Різноманітні штори, гардини або портьєри задають настрій в кімнаті і добре вписуються в будь-який дизайн. Тут в каталозі, наприклад, https://sunny-tm.com/uk/vnutrennyaya-solncezashchita/rulonnye-shtory можна замовити недорого рулонні штори з доставкою.

На сьогодні в якості декору часто використовують римські і рулонні штори. На перший погляд, у них багато спільного, але насправді відмінності дуже суттєві. Перед тим, як зробити свій вибір у бік того чи іншого варіанту, варто розглянути особливості кожного з них.

Римські штори

Такі штори досить часто можна зустріти в сучасному інтер’єрі. Вони виглядають вишукано і при цьому є досить універсальними у використанні. Раніше цей вид текстильного оформлення робили з полотна з кільцями, через які просмикувалися стрічки. За допомогою стрічок можна було підтягнути тканину, зібравши її в складки.

З появою більш вдосконалених технологій зовнішній вигляд римських штор трохи змінився. Тепер прямокутне полотно утримується за допомогою спеціальних стрижнів, куліс і обважнювачів. Куліси – це невеликі кишеньки з внутрішньої сторони тканини, всередину яких просовувати стрижні. Обважнювачі потрібні для того, щоб на полотні не утворювалися зайві складки, і воно було рівним. Така конструкція кріпиться до стіни, стелі або рамі за допомогою карниза.

Залежно від механізму управління полотном, розрізняють два основних види римських штор:

• з використанням кордів – цей метод в цілому функціональний, але може витримати лише не надто важку тканину;
• зі спеціальним ланцюгом – більш практична і універсальна технологія, але тут є обмеження в довжині тканини: полотно не може бути довшим 4 метрів.

Римські штори виглядають по-різному в опущеному і в зібраному вигляді. При складанні вони утворюють горизонтальні складки на всю ширину поверхні, а при опусканні звисають рівним полотном, закриваючи всю поверхню віконного отвору. У цьому магазині https://sunny-tm.com/uk/vnutrennyaya-solncezashchita/rimskie-shtory представлені в широкому асортименті римські штори за доступними цінами.

Рулонні штори

Штори рулонного типу можуть мати добрий вигляд і в поєднанні з прозорими гардинами, і як окремий елемент оформлення вікон. У них простіша конструкція: прямокутне полотно згортається, накручуючи на вал. Можна відрегулювати ступінь підняття, зафіксувавши штори на потрібній висоті. При цьому полотно буде завжди виглядати однаково, воно не утворює складки ні в зібраному, ні в опущеному вигляді.

Рулонні штори кріпляться безпосередньо в проріз або на раму. Найчастіше конструкції встановлюються на кожну віконну стулку, що дозволяє без проблем закривати і відкривати вікна. Для регулювання підняття існує три основних пристосування: тростина, корд і ланцюжок. Всі ці механізми досить зручні у використанні.

Рулонні штори можуть бути двох різновидів:

• відкритого типу – при піднятті рулон згорнутого полотна знаходиться в коробі, тому його не видно;
• закритого типу – згортає полотно залишається на увазі і нічим не закривається.

Втім, ні той, ні інший тип штор не впливає на функціональність конструкції, тому вибір залежить від особистих переваг користувачів. Обидва варіанти виглядають стильно і акуратно, тому широко використовуються в дизайні.

Який варіант краще

Рулонні і римські штори мають цілий ряд відмінних рис, на які варто звернути увагу під час вибору товару. Підсумуємо основні з них:

• основна відмінність – спосіб підйому полотна тканини: римські штори збираються в об’ємні складки, а рулонні повністю змотуються і залишаються рівними;
• у римських штор складніший механізм регулювання, тому вони обходяться значно дорожче;
• рулонні штори виготовляються зі спеціальних матеріалів з просоченням, яка вберігає поверхню від забруднень, а для римських, як правило, застосовуються різноманітні текстильні полотна;
• за рулонними шторами легше доглядати, плюс вони краще захищають приміщення від проникнення сонячних променів (ці властивості пов’язані з матеріалом, з якого зроблені полотна);
• римські штори доповнюють дизайн в урочистому стилі і роблять його більш вишуканим, а рулонні виглядають мінімалістично і просто, тому підходять для лаконічних інтер’єрів.

Неможливо однозначно сказати, які зі штор найкраще підійдуть в кожному конкретному випадку. При виборі потрібно враховувати стиль приміщення, дизайнерську задумку, основні потреби і переваги, а також розмір бюджету.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button