Поради

Як прикрити троянди на зиму (відео)

Любителі розаріїв часто стикаються з проблемами вимерзання своїх квітів. Іноді, звичайно, всьому виною – неправильно вибраний сорт, який з певних причин не пристосований до суворого клімату. Але найчастіше помилка в неякісному укритті, в результаті чого кущі підмерзають. Як же укрити троянди на зиму?

18-12-14-foto-600x400-1 (4)

Морози згубно впливають на будь-які квіти, в тому числі і троянди. У відлигу, коли температура піднімається вище 0, кущі починають виходити зі стану спокою, в результаті відновлюється рух соку. Але вже при -3 сік побігів замерзає. Через утворення льоду розриваються тканини, на пагонах виникають глибокі тріщини, які називають морозобоїнами, внутрішні тканини рослини стають більш сприйнятливими до впливу хвороботворних і гнильних мікроорганізмів. Якщо температура знову перевищить позначку в 0 градусів, підвищиться ризик зараження троянд. Тому нескладно зробити висновок, що зимувати королева квітів повинна в сухому укритті, без коливань температури.

Щоб організувати правильну зимівлю, потрібно знати, до якої групи відносяться ваші улюбленці. Найбільше морози страшні чайногібридній і плетистим сортам. Мініатюрні рослини і флорибунда – більш стійки. Найбільш загартованими є паркові троянди, особливого укриття вони не потребують, але не буде зайвим захистити кореневу систему від надмірної вологи.

Для початку необхідно провести комплекс заходів з підготовки розарію до зимівлі:

  • Припиніть підгодовувати рослини комплексними добривами. Також рекомендується відмовитися і від органіки. З липня місяця вносите тільки калійні і фосфорні сполуки.
  • Заключна підгодівля повинна припадати на другу декаду вересня. Найкраще підходить калійна магнезія в гранулах, розсипана по поверхні грунту.
  • Рекомендується не зрізати троянди для букетів щоб уникнути пробудження бруньок, що розташовані нижче місць зрізу, і визрівання нових пагонів напередодні зими.
  • Запам’ятайте, що для троянд немає часу, що свідчить про початок листопаду. Тому ще однією умовою успішної зимівлі виступає процедура обрізання троянд. У випадку зі плетистими і парковими сортами її можна не проводити. При стрижці вибирайте таку висоту куща, щоб його можна було сховати під укриттям повністю. Рекомендується видалити листя, що послужить для рослини сигналом про сплячку. Ідеальний час для цього – третя декада вересня. Вирізуйте і всі молоді пагони, здеревенівші частині також рекомендується вкоротити, але небагато.
  • Далі необхідно прибрати сміття (траву, сухе листя) з-під кожного куща. Так як спори мікроорганізмів мешкають в таких злачних місцях, ви зможете запобігти розвитку грибкових хвороб.
  • Щоб підвищити імунітет рослини і його стійкість до вологи, проведіть обробку троянд, обприскуючи їх залізним купоросом. Також можна використовувати бордоську рідину.
  • Останній етап підготовчих робіт полягає в окучивані рослин з метою поліпшення аерації коренів. Саме пухка земля не дозволяє холоду проникнути до кореневої системи, завдяки своїй властивості утримувати повітря. При цьому піднімайте землю сантиметрів на 20.

Слід запам’ятати, що раннє спорудження укриття обіцяє погану зимівлю, краще запізнитися з процедурою, ніж поспішити. Якщо троянди продовжують життєдіяльність, то краще з такими заходами почекати, тому що в іншому випадку можуть випріти бруньки. Тому рекомендується почекати, поки настануть перші заморозки, і витримати кущі при невеликих мінусових температурах (мінус 2-5) протягом 10-12 днів. В результаті рослини повністю зупинять ріст. Оптимальним терміном для укриття троянд вважається 1-2 декада листопада. Працювати варто в суху погоду при температурі 5 7 градусів нижче нуля. Якщо напередодні йшов мокрий сніг, потрібно почекати пару днів, щоб ґрунт під кущами просохла.

Тепер слід розглянути, які бувають типи укриттів для троянд. Повітряно-сухе укриття підходить, якщо ми маємо справу з чайно-гібридними сортами і Флорибунда. Спорудіть з металевих прутів каркас, що повинен мати висоту 60 см. Також можна використовувати дріт. Обгородіть рослина таким способом, щоб сформувався конус, а потім натягніть утеплювач. Для цієї мети використовують такий матеріал, як лутрасил, пергамін, картон. Для фіксації матеріалу до каркаса беремо шпагат. Зверху рекомендується розмістити поліетилен для захисту від опадів і вологи, а знизу провести засипання плівки ґрунтом.

Щитове укриття призначається для плетистої троянди. Зв’яжіть попередньо підготовлений кущ пучком, а на поверхні ґрунту розстеліть лапник для захисту від гризунів. Зверху необхідно розкласти кущ, притиснувши до ґрунту за допомогою зігнутого дроту. Потім приступаємо до виготовлення 2 дерев’яних щитів, довжина яких дорівнює довжині куща, ширина становить приблизно 85 см. Щити розташовуємо на кущем так, щоб конструкція нагадувала будиночок, зміцнюємо, використовуючи кілочки, забиті в землю. Зверху на спорудження стелимо поліетиленову плівку, приділяючи особливу увагу торцям. З боку ґрунту робимо засипку плівки.

Укриття для плетистої троянди. Зв’яжіть батоги і зафіксуйте стовпчиком так, щоб вони не торкалися землі. Для цього прибийте поруч кілочки, до яких і прив’язують рослину. Виготовіть з металу каркас, що має форму пірамідки, і розташуйте його навколо рослини. Зіткнень з гілками потрібно уникнути. Зверху слід помістити склотканину, яка стягується шпагатом. Знизу присипте ґрунтом. Також можна натягнути спондей і поліетилен, створюючи при цьому вентиляційні віддушини.

Джутові мішки. Даний вид укриття призначається для штамбової троянди. Ідеальний варіант – зимівля висаджених в діжки штамбових кущів в сухому холодному підвалі. Але нерідко рослини висаджують у ґрунт, в цьому випадку і необхідно спорудити укриття з джутового мішка. Надіньте на крону мішок, зав’язую на початку точки росту. Всередину слід помістити сухе листя. Після цього зав’яжіть зверху мішок. Для укриття стовбура використовують мішковину.

І наостанок запам’ятайте, що при створенні будь-якого укриття велике значення має внутрішня повітряний прошарок, іншими словами – виключіть зіткнення рослини і матеріалу, щоб кущ не випрів в період відлиги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button