Поради

Як робити інгаляції з фізіологічним розчином (відео)

Фізрозчин – це звичайний розчин кухонної солі, приготований в аптечних умовах. У розчині немає кристалів металу і сміття, крім того, для приготування рідини використовується дистильована вода. Завдяки цьому речовина не може стати причиною інфекції. Дуже широко фізрозчин використовують при ГРВІ в якості інгаляцій. Як правильно це робити, ми розповімо далі.

02-12-15-foto-600x368-1

Ефективність фізрозчину

Фізрозчин при вдиханні через небулайзер досягає нижніх дихальних шляхів. Таким чином, потрапляючи на слизову, сіль надає антибактеріальну дію. Крім того, розчин зволожує слизову оболонку і перешкоджає виникненню сухого кашлю. Зазвичай фізрозчин додають у небулайзер під час початку хвороби. Якщо процес запущений, то використовують суміш хлориду натрію з лікарськими препаратами.

Фізрозчин + декасан

Декасан є антисептиком. Він відмінно вбиває всі мікроорганізми у верхніх і нижніх дихальних шляхах. Чарівна суміш зволожує слизову і виводить мокроту. Вже на очищені бронхи потрапляє декасан і вбиває хвороботворні мікроби. Цю суміш 1: 1 заливають у камеру небулайзера. Досить 3-4 мл суміші. Можна вдихати суміш за допомогою мундштука або маски. Досить 4 днів, щоб позбутися нав’язливого кашлю і поліпшити самопочуття.

Фізрозчин + фліксотид

Цю суміш теж потрібно використовувати в компресорному або ультразвуковому небулайзері. Дозування фліксотиду залежить від віку пацієнта. Дітям призначають 0,5 мл речовини + 1 мл фізрозчину. Фліксотид містить гормон, який знімає напади астми і сухого кашлю. Призначається при кашлюку або частих ГРВІ.

Інгаляція із застосуванням гарячого фізрозчину

Якщо ви ще не придбали небулайзер, не турбуйтеся. Інгаляцію з фізіологічним розчином можна робити за допомогою каструлі за старовинним рецептом. Закип’ятіть воду і всипте в неї сіль. На 0,5 л води потрібна столова ложка солі. Це саморобний фізрозчин. Його потрібно довести до кипіння і подихати парами під рушником. Для інгаляції можна використовувати покупний розчин хлориду натрію.

Як часто робити інгаляції

Все залежить від ступеня тяжкості хвороби. Зазвичай призначають по 2 рази на день. Не варто частіше проводити процедури. При великих обсягах вводимого аерозолю може виникнути набряк легенів. При сильному нежиті краще користуватися паровим інгалятором, оскільки він дозволяє робити частинки великого розміру, які осідають в носових ходах і у верхній частині горла.

Зверніть увагу, відразу після інгаляції нежить не зникне. Вам доведеться почекати 1-2 дні. Але фізрозчин дійсно зволожує слизову і змиває з неї всі хвороботворні бактерії. Завдяки цьому ви швидше видужаєте.

Варто відзначити, що фізрозчин дуже дешевий, тому ним можна користуватися не тільки при лікуванні ГРВІ, але і для профілактики. З цією метою хлорид натрію змішують з амінокапроновою кислотою. Ця речовина вбиває вірус грипу, а також очищає слизові оболонки. Інгаляції проводяться за допомогою ультразвукового або компресорного небулайзера. Змішайте речовини в пропорції 1: 1. Досить 3 мл суміші. Купуйте для небулайзера спеціальні небули, які містять 2 мл речовини.

Перед проведенням процедури проконсультуйтеся з лікарем. Не використовуйте саморобний фізрозчин для проведення інгаляцій у маленьких дітей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button