Поради

Як спростити життя людям з інвалідністю?

Людям важкохворим та в період реабілітації після хвороби чи оперативного хірургічного втручання, найскладніше — не сама ситуація, яку доводиться переживати, а побут, який зазнав істотних змін. Ті речі, що досі здавались простими, елементарними, доступними і такими, що належать людині згідно з самим фактом її існування, стають омріяними. Деякі процедури, такі, як прийом ванни чи душу, підйом сходами, похід в магазин значно розтягуються в часі, інші — змушують стикатися з болем чи дискомфортом.

Однак, сучасні засоби реабілітації та просте і доступне обладнання здатні зробити життя зручнішим, простішим, а відтак і приємнішим.

 

Як налаштувати безпечний побут людині з інвалідністю?

Побутовий комфорт досягається різними методами, залежно від важкості захворювання та особистих потреб. Що можна зробити вдома для полегшення щоденних справ?

  1. Санітарно-гігієнічні пристосування допомагають дотримуватись особистої гігієни самостійно або з мінімальною сторонньою допомогою. Вони уможливлюють прийом душу чи ванни, самостійний похід в туалет, тощо. Гігієнічні пристосування включають такі вироби, як крісло-туалет, лавку для приймання душу, насадки на унітаз, сидіння для ванн. Оберіть із цього списку ті пункти, які зроблять ваше життя чи життя близької вам людини значно комфортнішим.
  2. Ходунки для інвалідів стають основою для самостійного пересування в умовах приміщення. Для зручності ходунки регулюються по висоті, мають ергономічні не ковзкі ручки, деякі моделі оснащуються колесами — на той випадок, коли людині не вистачає сили переставляти ходунки вперед. Крокуючі моделі також допомагають поступово відновлювати рухову активність після інсультів, операцій, хвороб опорно-рухового апарату, онкології. Детально про те, як обрати інвалідні ходунки для різних ситуацій, розповідається .
  3. В деяких випадках замість ходунків для інвалідів, або як комфортне доповнення до них, варто облаштувати приміщення спеціальними поручнями. Особливо доцільне їх використання у вузьких коридорах, в санвузлах тощо.

Лежачим хворим ми також радимо використання медичних ліжок на кілька секцій та комфортні протипролежневі системи. Секційні ліжка дають можливість регулювати кут нахилу, зберігати сидяче чи напівсидяче положення, та самостійно підводитись на ліжку. Матраци ж з легким масажуючим ефектом дозволяють уникнути утворення пролежнів — болісних новоутворень, яких важко позбутись після того, як вони вже з’явились.

Засоби організації активності поза домом

Помірна активність, спілкування з друзями, можливість зберігати соціальні контакти — все це сприятливо позначається на самопочутті, сприяє швидкому одужанню, покращує перебіг реабілітації. Однак прогулянка чи похід в магазин в умовах інвалідності перетворюються в справжній квест із багатьма перешкодами. Подолати їх можна, використовуючи одне із цих пристосувань:

Ролатори

Це спеціальні ходунки для інвалідів, розроблені для умов пересування на вулиці. Вони оснащені широкими амортизованими колесами, ручними гальмами — і це робить ролатори ідеальною альтернативою милицям, особливо, якщо в людини немає переломів кінцівок, і проблема полягає лише у важкості самостійного пересування. Окрім того, безліч моделей ходунків-ролаторів оснащені сидінням: це дає змогу відпочити, перевести подих, перш ніж продовжувати рух. І в магазин з таким пристосуванням теж можна сходити без сторонньої допомоги, адже в комплектації передбачений кошик для покупок.

Милиці

Поряд із традиційними пахвовими милицями із дерева, існують зручні алюмінієві аналоги, вони регулюються по висоті і за потреби оснащуються шипами для пересування по слизькій дорозі. Чоловікам, котрі мають сильнішу плечову мускулатуру, а також жінкам низького зросту лікарі іноді радять використовувати милиці-канадки. Вони відрізняються від пахвових тим, що фіксуються в районі зап’ястя, а основне навантаження переноситься на плечі та руки. В окремих випадках, застосування канадок вважається більш комфортним. Але перед покупкою обов’язково порадьтесь із лікарем.

Інвалідні візки

Після операцій, інсультів та за наявності низки проблем з опорно-руховим апаратом, доводиться використовувати інвалідні візки. Але і вони зараз стали набагато комфортнішими, ніж ті зразки, які ми звикли бачити досі. Виробники пропонують візки, які добре підтримують спину, налаштовуються під індивідуальні особливості користувача, і навіть здатні замінити собою транспорт, якщо потрібно подолати порівняно невеликі відстані. Єдина проблема із їх застосуванням в нашій країні залишається незмінною: якщо в будинку, магазині чи установі немає пандуса, допомога сторонніх таки знадобиться.

Інвалідність в умовах сьогодення — це не вирок, але виклик. Потрібно адаптуватись до нових умов і обрати ті засоби, які цьому максимально сприяють. Однак сама можливість змінити життя на краще чи бодай підвищити його якість — це вже гарні новини. І з часом їх ставатиме тільки більше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button