Поради

Як вибрати будівельний лак

Тип

Лак – розчин смол і полімерів в органічних летких розчинниках, який після висихання перетворюється на тверду прозору однорідну плівку.

Застосовується в зовнішніх і внутрішніх роботах для захисної (від несприятливих впливів атмосфери, механічних пошкоджень і т.д.) і декоративної мети (виріб набуває естетичний вигляд). Велика частина лаків безбарвні, але зустрічаються також розчини, до складу яких входять барвники.

Лазур – різновид лаків, до складу яких входять пігментні добавки, при цьому плівка, що утворюється на поверхні, залишається прозорою. Використовується в зовнішніх і внутрішніх роботах. Як правило, застосовується для декоративного оздоблення деревини, а також для тонування бетону або каменю.
Лазур підкреслює фактуру дерева, має бактерицидні властивості проти грибків і цвілі, стійка до УФ-випромінювання і деяким іншим негативним впливам зовнішнього середовища. Крім того, лазур дозволяє дереву “дихати”.

31-08-15-foto-600x390-1

Лазур відрізняється від лаку меншою покриваючою здатністю і стійкістю до вологи, тому не бажано застосовувати її для покриття віконних рам і дверей у ванній, кухні та інших приміщень з підвищеною вологістю.

Галузь застосування

Лаки для внутрішніх робіт – характерною особливістю цих лаків є те, що вони утворюють міцне і жорстке покриття. Звідси їх основна властивість – стійкість до стирання (особливо актуально для паркетних лаків). До того ж, такі лаки екологічні. Для внутрішніх робіт часто застосовуються масляні лаки, на основі оліфи.

Лаки для зовнішніх робіт – утворюють еластичне покриття, що витримує стиснення і розширення матеріалу (дерева, металу). Головна відмінна риса цих лаків – стійкість до впливів атмосфери, УФ-променів, перепадів температур і т.д.

Універсальні – підходять як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт. До них відносяться алкідні лаки, нитролаки та інші. Цей тип лаків поєднує взаємовиключні характеристики: наприклад, еластичність і твердість плівки у лаків, призначених для дерева. Однак, незважаючи на це, лаки не можуть використовуватися у всіх видах зовнішніх і внутрішніх робіт.

Декоративні лаки – застосовуються для додання особливого виду поверхонь. Наприклад, ефект зістареного дерева, або мокрого каменю. Бувають і для внутрішніх, і для зовнішніх робіт.

Склад

Акрилові лаки – використовуються для захисту деревних матеріалів від негативних впливів зовнішнього середовища і в декоративних цілях. Основою цих лаків є водні дисперсії акрилових смол, змішані зі спеціальними добавками. Одна з основних переваг – швидке висихання. Крім того, вони відрізняються міцністю, стійкістю до вологи, УФ-випромінювання і впливів хімічних речовин (миючих засобів). Широкий асортимент і доступна ціна також є важливими перевагами.

Алкідні лаки – застосовуються для зовнішніх і внутрішніх робіт.

Основа – штучні алкідні смоли (пентафталеві або гліфталеві). До переваг слід віднести швидке висихання, високу адгезію до поверхні (можна покривати навіть пофарбовану поверхню), стійкість до стирання і негативним впливам зовнішнього середовища.

У порівнянні з масляними лаками міцність алкидного покриття значно вища. Хороший варіант для використання в місцях, що вимагають частого прибирання.

Масляні лаки – призначені для зовнішніх і внутрішніх робіт.

Основа – натуральне масло і оліфа. Переваги: порівняно невисока ціна, еластичність, екологічність, стійкість до УФ-випромінювання і вологи. Недоліки: довго сохнуть і дають незначний жовтий відтінок.

Нітролаки – однаково підходять як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт (обробка металу, дерева, скла).
Основа – нітроцеллюлоза, змішана зі спеціальними добавками. Плюси: швидке висихання (до 1:00) і прозорість покриття. Важливою перевагою є можливість шліфування й полірування обробленої поверхні. Недолік – низька стійкість до УФ-випромінювання і вологи.

Лаки на водній основі – застосовуються для внутрішніх робіт.
Їх переваги: екологічність, вони швидко сохнуть. Недоліки: висока чутливість до мікроклімату в приміщенні і низька стійкість до зношування. Оптимальний варіант для робіт в дитячих кімнатах і інших житлових приміщеннях.

Уретан-алкідні лаки (яхтові) – добре підходять для зовнішніх робіт. Головні переваги: довговічність, стійкість до вологи і атмосферних впливів, еластичність.

Поліуретан-алкідні лаки – використовуються для покриття підлог з листяної і хвойної деревини. Переваги: стійкість до вологи, побутової хімії, спирту, легкість у застосуванні. Добре підійдуть для лакування паркету.

Поліуретанові лаки – призначені для покриття паркету, паркетної дошки, меблів та інших поверхонь, які піддаються інтенсивним зовнішнім впливам. До їх переваг відноситься стійкість до вологи (сохнуть навіть на вологій основі) і хімічним речовинам, довговічність, не мають запаху. Недолік – висока ціна.

Бітумні лаки – застосовуються для обробки металу (захист від корозії) і дерева (захист від гниття). Ці лаки приготовані на основі бітуму, тому покриття має чорний колір. Відповідний варіант для покриття залізних виробів, предметів домашнього інвентарю та інших виробів з чорних металів.

Переваги: стійкість до вологи, хімічних речовин, високі електроізоляційні властивості і невисока ціна. Недолік – низька стійкість до тепла і УФ-випромінювання (розтріскування покриття).

Спиртові лаки – підходять для покриття дерев’яних виробів. Оптимальний варіант для будівельних і реставраційних робіт.
Основа – розчин смол в етиловому спирті. Плюси: швидке висихання, стійкість до вологи, жирів, бруду, до стирання. Недоліки: висока ціна, токсичність, пожежонебезпечність, висока ціна.

Епоксидні лаки – застосовуються для обробки пральних машин, холодильників, резервуарів, в яких зберігаються агресивні хімічні речовини.
Основою є розчин епоксидних смол в органічних розчинниках. Переваги: стійкість до атмосферних і термічним впливам і хімічним речовинам, висока адгезія до металу.

Призначення

Лаки для дерева – призначені для зовнішніх і внутрішніх робіт.
Переваги: стійкість до УФ-променів, вологи, перепадів температур і механічних впливів. До числа таких лаків можна віднести алкідні, алкідно-уретанові і поліуретанові. Хорошим вибором стануть яхтні лаки на алкідно-уретановій основі, які відрізняються підвищеною зносостійкістю.

Лаки для паркету – різновид лаків для дерева. Одна з головних відмінностей – підвищена стійкість до стирання. Крім того, для паркетних лаків важлива ступінь блиску (глянсовий або матовий), екологічність (лаки на водній основі) і пожежобезпечність. Хорошим варіантом є двокомпонентні поліуретанові лаки з високим сухим залишком, алкідно-карбомідние лаки.

Лаки для металу – застосовуються для зовнішніх і внутрішніх робіт: захист металу від корозії і надання естетичного зовнішнього вигляду. Основна перевага – підвищена стійкість до корозії і зносу. Етап покриття металу лаком від http://restavraciya.com.ua/ є завершальним при створенні антикорозійного шару. Його здійснення дозволяє підсилити різні захисні властивості усієї поверхні чи окремих її ділянок. Наноситься лак для металу на очищену і повністю суху поверхню. Покривати можна як по шару емалі, так і по «голої» металевої поверхні, але попередньо загрунтованій – це обов’язково. Після повного висихання або полімеризації, нанесений шар утворює еластичну, але дуже міцну прозору плівку, що володіє високим ступенем зносостійкості.

Широко використовуються для покриття резервуарів для зберігання різних рідин, металевих підлог, устаткування та інших конструкцій. Оптимальним варіантом для цих цілей є поліуретанові і епоксидні лаки.

Лаки для каменю – використовуються для зовнішніх і внутрішніх робіт: покриття поверхонь з каменю. Стійкі до механічних впливів, вологи, хімічних речовин. Хорошим варіантом для каменю стане акриловий лак.

Лаки для бетону – підходять для зовнішніх і внутрішніх робіт: підлог, стін, конструкцій, облицювальної і тротуарної плитки.
Переваги: висока стійкість до стирання, атмосферних і хімічних впливів, механічних навантажень.
Оптимальний варіант – поліуретанові лаки. Вони широко використовуються в промисловості: бетонні підлоги, стіни і перекриття у виробничих приміщеннях; сільськогосподарських будівлях: птахоферми, свинарники; інфраструктурі: мости, портові і річкові споруди, тунелі, гаражі тощо


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button