Поради

Як вибрати чавунну посуду в інтернет-магазині

Чавунний посуд молодим господаркам здається древнім пережитком, який випадково застряг в кухні з бабусиних часів. Важкий, найчастіше чорний, з незручною ручкою, – навіщо він потрібен? Але досвідчені господині ні за що не розлучаться з чавунною сковорідкою або сотейником. Краще від них нічого ще не придумали!

27-07-15-foto-600x412-1

Чавун це сплав заліза з вуглецем зазвичай з незначними добавками кремнію, марганцю, сірки. Для виготовлення посуду його використовували з давніх часів і зараз успішно використовують у всьому світі.

Чавунний посуд буває двох видів з емалевим покриттям і без нього. Посуд без покриття володіє природними антипригарними властивостями, але може іржавіти, якщо постійно зберігається вологим. У продажу http://dokuhni.com.ua/ в інтернет-магазині “До Кухні” різний чавунний посуд: і сковорідки всяких розмірів, і каструлі, і казани, і різноманітні гусятниці-качатниці.

Основні переваги чавунного посуду

Чавун нагрівається повільно, але здатний розігріватися до дуже високих температур, прогрівання відбувається рівномірно, потім посуд довго зберігає тепло. Для приготування м’яса це просто незамінне кухонне начиння. У ній страви не потрібно часто помішувати в процесі приготування.

В хімічні реакції матеріал практично не вступає (тому безпечний при приготуванні їжі), стійкий до кислот, майже не іржавіє від взаємодії з водою.

Основна перевага чавунного посуду – його довговічність. Чавунна сковорода може переходити від бабусі до онуки і буде все такою же, якою була при покупці, – не надто красивою, зате дуже практичною. У такій сковороді їжа не прилипає до дна без всякого антипригарного покриття.

Різноманітні каструлі і казани годяться для духовки, відмінно підходять для приготування страв на відкритому вогні. Знавці стверджують, що приготувати плов без чавунного казана взагалі неможливо.

Недоліки чавунного посуду

Основний недолік чавунної посуду – вона важка. Для приготування млинців чавунна сковорідка прекрасно підходить, але готувати на ній млинці на велику родину важко – руки втомлюються. Напевно, саме тому так популярні різноманітні легкі та зручні тефлонові сковорідки.

Чавунний посуд без емалевого покриття може іржавіти від вологи, але цей недолік виправимий – його можна відчистити, на якість це не вплине. Щоб цього не сталося необхідно витирати посуд насухо після миття. У ній також не можна зберігати приготовані страви.

Покритий емаллю посуд красивіший, покриття не дозволяє чавуну іржавіти, але всі недоліки будь-якого емальованого посуду характерні і для нього: емаль може сколюватися від ударів.

Як вибрати чавунний посуд

Вибираючи чавунну сковорідку важливо знати: чим вона важча, тим краще. Розмір підбирають залежно від величини сім’ї. Для приготування млинців випускають спеціальні сковорідки з низькими бортиками – вони трохи легше. Але найчастіше беруть сковорідку універсальної глибини висотою 4-5 см. Кришка теж потрібна, вона знадобиться і для гасіння, і при смаженні, зайвою буде тільки для млинців. Кришки можуть бути як чавунними, так і з жаростійкого скла або алюмінієвих сплавів.

Ручка у сковорідки або сотейника може бути дерев’яною або з жароміцного пластика, що зручно при смаженні. Але в такій ручці є свій недолік – посуд не можна ставити в духовку. У продажу є конструкції зі знімною ручкою, але вони далеко не завжди довговічні саме в області кріплення. Найоптимальніший варіант – сковорідка для смаження і окрема широка каструля або казан для духовки.

Як підготувати новий чавунний посуд до експлуатації

У новій чавунній сковорідці або каструлі без покриття їжа спочатку може пригорати. Матеріал повинен «просочитися» жиром. Для цього в новий посуд наливають трохи олії і розігрівають його, після цього залишають на деякий час постояти до охолодження. Масло виливають і посуд готовий до використання.

Догляд за чавунним посудом

Щоб посуд із чавуну прослужив довго, за ним потрібно доглядати. Але догляд цей зовсім простий. Мити просто в гарячій воді без всяких миючих засобів і не використовувати терки, жорсткі мочалки, якщо раптом щось прилипло до поверхні. Тертя або дряпання може пошкодити природну антипригарну поверхню і знову доведеться кип’ятити олію. Після миття витирати насухо. Якщо раптом щось пристало до чавунної сковорідки, слід просто намочити її в гарячій воді і через деякий час помити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments