Поради

Як вибрати дизайн і форму басейну

У спекотний літній день, мрією чи не кожної людини є бажання зануритися в прохолодну водичку, і повною мірою відчути весь комфорт і принаду, які дарує власний басейн. Здавалося б, цей предмет не являє собою нічого складного, особливо якщо є гроші, але не тут-то було, як вибрати басейн, враховуючи складність нашого рельєфу, і незручну розмітку ділянок, якими пристроями забезпечити басейн щоб вода завжди була чистою і в похмурі дні температура води була теплою.

2-13-01-2017-600-486

Який басейн буде виглядати на тлі наших будівель, і яка форма у нього повинна бути, щоб наші гості були здивовані, і якій фірмі виробнику віддати перевагу, і до того ж, не варто забувати про дітей. Так багато запитань, які виникають відразу ж з появою бажання отримати дорогий предмет розкоші, в свої повні володіння, і їх необхідно вирішувати.

Види басейнів

Перший пункт, з яким необхідно визначиться це місце розташування самого басейну, і його виконання, тобто він буде стаціонарним, або розбірним. Взагалі, по суті, басейни можна розділити на два типу:

Збірний басейн, конструкція якого передбачає можливість складання самого басейну, з набору комплектуючих деталей, виконаних із сталі, і заздалегідь спланованою формою. Привілеєм такого басейну можна вважати можливість установки як на спеціально підготовлених майданчиках, так і способом поглиблення його в землю.

Монолітний басейн — чаша такого басейну виготовляється, точніше, відливається безпосередньо на місці монтажу, зі спеціального бетону, і є не розбірною, цілісною конструкцією, зануреною в землю, як правило, на глибину рівноцінну глибині чаші басейну. http://dmv.com.ua/ якраз і займається виробництвом монолітних, бетонних басейнів.

Дитяча радість

Ще один варіант, який скоріше є подобою, ніж справжнім басейном, це дитячі літні, виносні басейни. Як правило, матеріал з якого виготовлений даний атрибут веселого проведення часу це ПВХ плівка. Такі басейни легко зібрати і розібрати при першій же необхідності. Вартість даного продукту не дуже велика, і доступна кожному, і для таких маленьких водойм не потрібно ніяких спеціальних пристроїв, просто вчасно міняти воду і проводити не складні дезінфікуючі заходи, здоров’я дітей все-таки треба берегти. Дорослі так само не гребують побешкетувати в такому жабнику, який, до речі, завдяки тому, що виготовлений з м’якого матеріалу, є повністю безпечним.

Чим загрожує відсутність гідроізоляції

Задумавши спорудити величезну купальню у себе у дворі, треба гарненько проконсультуватися з приводу того наскільки ґрунт у вашій місцевості дозволяє вам отримати такий бажаний атрибут задоволення. Крім того, необхідно подбати щоб гідроізоляція була на вищому рівні, як внутрішня так і зовнішня, бо як неякісне виконання даної процедури, або точніше заходи безпеки, значно скорочують термін служби даної споруди.

Визначаючись із вибором і підбираючи дизайн басейну, важливо також враховувати його майбутнє розташування. Саме з причини того, що басейни важко вписати в навколишнє середовище будинку доводиться трохи видозмінювати і його (середовище).

Найбільш поширеним і кращим вибором завжди виявляється стаціонарний басейн, як правило, красиво облицьований різнобарвною мозаїкою, і обладнаний красивими сходами з поручнями для більш зручного спуску у воду. Для повного ефекту, в бічні стіни і дно, вбудовуються спеціальні світильники, які в темний час додають краси. І залишають незабутні враження. Особливо коли бачиш таке в перший раз.

1-13-01-2017-600-401

Де влаштувати водойму

Розташування басейну завжди залишається справою індивідуальною, хтось має його на задньому дворі, недалеко від будинку, хтось, не бажаючи утруднюватися походом через вулицю до водойми, розміщує басейн у підвальному поверсі. Є так само справжні поціновувачі відпочинку на відкритому просторі. У таких випадках споруджую басейн недалеко від будинку, влаштувавши засклене укриття, схоже з зимовим садом, і під час спекотних днів просто відриває укриття, звільняючи, таким чином, простір, і забезпечуючи собі всі умови для повноцінного відпочинку, і сонячних ванн.

Плануючи довжину і ширину своїх водних володінь необхідно керуватися в першу чергу площею, яку можна виділити під басейн, а так само своїми фінансовими можливостями. Якщо ж узагальнювати те дозволеною довжиною і шириною можна вважати 5 метрів ширини і до 20-ти метрів довжини, глибину визначає кожен по своєму смаку. При наявності в будинку, дітей, незайвим буде відокремити деяку частину акваторії для них, визначивши дитячу глибину від 50 см, і в порядку збільшення до 2 метрів глибини.

Всі принади обробки басейну

Обробку вибирати теж треба акуратно. Перш ніж починати глобальне будівництво бажано звернутися до організації забудовника для складання кошторису, таким чином, легше буде уявити суму, яку доведеться викласти за цю розкіш. Крім того, знаючи загальну суму, буде вибір, а на обробці можна знизити вартість басейну, якщо його габарити не такі вже й маленькі, то і заощаджена сума буде не маленькою.

Не зайвим буде відзначити, що найдешевшим оздобленням по праву вважається обробка ПВХ плівкою, яка ретельно клеїться на стіни і дно басейну, а всі шви обробляються спеціальним зварюванням. Така плівка має досить тривалий термін експлуатації, довгий час не вигорає на сонці, а значить, всередині водойма буде виглядати так само ефектно, як і після закінчення робіт по зведенню басейну.

Наступним за ціною, можна відзначити такий вид обробки облицювальна плитка, це дорожче, ніж ПВХ плівка, але дешевше мозаїки, мармуру. Плитка з легкістю витримує всі тяготи експлуатації басейну, відносно не дорога, і практична в прибиранні. Якщо спочатку подбати про гідроізоляцію водойми. Строк облицювання значно збільшиться.

Більш поширеним видом обробки є мозаїка, з усією притаманною їй розкішшю, і різноманітністю доступних малюнків і форм. Не дивлячись на дорожнечу самого матеріалу і вартості роботи по облицюванню, мозаїка залишається найбільш бажаним матеріалом при обробці басейнів.

Яка форма краще

На жаль, завдання, який вибрати басейн, не найскладніше, набагато складніше визначить форму майбутнього водоймища, і бажано, щоб ця форма гармонійно вписувалася у вже існуючий ландшафт.

В даному питанні будь-яка порада марна, оскільки ландшафт у всіх влаштований по-різному, та запити у всіх індивідуальні, хто хоче форму правильного кола, а хто-то в формі крапельки. Узагальнити якимось стандартами форми басейнів, не представляється можливим, тут скоріше має відбутися політ фантазії дизайнера, і мета цього польоту максимум вписатися в навколишнє середовище, і при цьому, не забуваючи про практичність.

Купальня під склом

Існує так само варіант критих басейнів, коли над водоймою споруджується певна будівля, мета якої оберігати чистоту води від вуличного сміття, а так само берегти температуру. Покриваюча споруда може бути повністю склянною, або ж забезпечена спеціальною системою, яка буде при необхідності розсовувати частину укриття, або повністю відкривати повітряний простір над басейном.

Чим ще можна обладнати басейн

Важливою частиною, так само є супроводжуюча апаратура, якою обладнуються басейни, це фільтри для очищення води, насоси які виробляють циркуляцію води через очисні фільтри. А так само система підігріву води, без якої уявити сучасний басейн просто не можливо.

Поставлена задача як вибрати басейн, не остання проблема, є ще маса питань, які стануть регулярними відразу по закінченні будівництва басейну. У перелік цих питань входять такі пункти як регулярна заміна фільтрів очищення води, турбота по консервацію басейну на зимовий сезон, у разі якщо він перебувати на відкритому просторі. Оплата рахунків за воду для басейну, так само електрика, до речі підігрів води не така вже і скромна витрата, всі ці нюанси важливо враховувати ще до початку будівництва, щоб потім не вийшло, що збудували, а тут неждано негадано з’являється ще цілий список витрат, та до того ж регулярний.

 

Висновок!

З усього вище сказаного, слідує висновок, що немає твердих критеріїв і порад як вибрати басейн, кожен орієнтується на свою ситуацію, на те, як склався ландшафт, на особливості планування присадибної ділянки, можливо певні труднощі з водопостачанням або каналізаційною системою. В іншому вся начинка, так само як і зовнішній вигляд, оздоблення, форма, залежить від фінансових можливостей, від здібностей дизайнера лаконічно організувати басейн, який не буде доставляти незручності, а скоріше подарує масу задоволення і комфорту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button