Поради

Вибираємо домкрат

foto_cikavosti_04.07.2014-01_resizedДомкрат повинен лежати в багажнику кожного автомобіля, неважливо, вітчизняна ця машина або іномарка. У деяких критичних ситуаціях він просто незамінний. Здавалося б, що може бути простіше, ніж вибрати домкрат, але багато водіїв просто не підозрюють, скільки існує різних видів даного інструменту і для чого призначений кожен з них. Автоінструктора розкажуть, як вибрати потрібний домкрат для вашого автомобіля.

Техмінімум

Для домкрата основними характеристиками є вантажопідйомність, робочий хід, його вага і висота підйому. Зараз у продажу є чотири основних види домкратів: пневматичні, гідравлічні, рейкові і механічні.

Далі вони будуть розглянуті детальніше, їх переваги і недоліки.

Гідравлічні домкрати

Вертикальний гідравлічний (або пляшковий) домкрат володіє дуже великою вантажопідйомністю (до ста тонн), тому він широко застосовується у вантажних автомобілях, при підйомі великотонажних вантажів. Також подібний домкрат відрізняється відносною компактністю.

Однак у нього є особливість – при транспортуванні він повинен знаходитися у вертикальному положенні, що в деяких випадках ускладнює його перевезення.

Ще один недолік подібних домкратів – вони досить повільні при використанні.

Існує різновид пляшкових домкратів, яка називається підкатними. Вони відрізняються тим, що у них циліндр знаходиться не у вертикальній площині. Його легко підкотити під машину. Але возити з собою таку машинверію проблематично, тому підкатні домкрати в основному використовуються на СТО або в шиномонтажних сервісах.

Пневматичні домкрати

Якщо в гідравлічних домкратах робоче тіло – це рідина, то в пневмонічних все доводиться робити повітрю.
Однак цей тип домкратів дуже рідко використовуються в автомобільних справах в силу своїх особливостей.

Вся справа в тому, що під тиском повітря стискається, і проблематично утримати його в замкнутому просторі. Але є у нього і переваги – завдяки своїй будові його можна доставити до важкодоступних місць, що забезпечило його популярність при рятувальних та аварійних роботах.

Механічні домкрати

Механічні домкрати бувають двох видів: горизонтальні (ромбові) і вертикальні. Принцип їх роботи відомий ще з часів Архімеда.

Підхват таких домкратів закріплений за допомогою шарнірів, він вставляється в спеціальних паз в днище машини.

Головний їх недолік – необхідність кріпити домкрат в чітко визначеному місці, яке з часом деформовується або може просто забитися брудом.

Напевно, завдяки цьому недоліку, на зміну вертикальним домкратів прийшли ромбові.

Ромбовими домкратами комплектується більшість сучасних машин.

Вся справа в тому, що вони дуже компактні, мають невелику вагу і простий механізм роботи. Також у ромбових домкратів досить низька висота підхоплення, що дуже важливо в тому випадку, якщо у машини спустило або лопнуло колесо.

Але у нього є і недоліки – наприклад невисока вантажопідйомність, всього півтори тонни.

Якщо вага піднімаємо об’єкта більше, є ймовірність зірвати різьбу. При використанні ромбових домкратів слід уникати будь-яких перекосів, так як вони можуть привести до заклинювання. До того ж, ці домкрати вимагають рівну і стійку опору, оскільки самі вкрай нестійкі.

Рейкові домкрати

Підхоплення рейкових домкратів переміщається у вертикальній площині. Такі домкрати володіють великою вантажопідйомністю, тому вони широко застосовуються у вантажному транспорті.

Вони мають великі габарити, і просто не влізуть в багажник легкового автомобіля.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button