Різні цікавинки

Як вибрати дриль

dryl_250Електричний дриль, мабуть, найпоширеніший і необхідний інструмент в домашньому господарстві. Без нього складно повісити найпростішу поличку в міській квартирі, а вже на дачі або заміському будинку без неї як без рук. Якщо брати напрокат у друзів або сусідів дрель стає вже незручно, тоді візит в інструментальну лавку вже нчасі.

У першу чергу потрібно визначитися із завданнями та умовами, в яких проводитимуться роботи, а вже потім підбирати модель, технічні характеристики, набір додаткових функцій і, відповідно, допустимий бюджет. Найекономніший варіант, але одночасно досить надійний і дешевий – це вітчизняний виробник. З функціоналу – одна або дві швидкості, в деяких моделях реверс, ударний механізм, патрон в цьому випадку зубчастий ключовий.

Зарубіжний виробник представлений досить широко. Щоб правильно вибрати дриль саме під себе, бажано детально розібратися, що для чого і скільки все це буде коштувати. Просто дриль або перфоратор? Якщо зовсім спростити, то головне завдання дрилі – крутити патрон, а перфоратора – стукати. Ударна функція потрібна тільки в роботі по каменю і бетону, з усім іншим прекрасно впорається звичайна дриль – шуруповерт, багато з яких мають і ударну функцію. Тільки слід мати на увазі, що це все ж опція і постійна експлуатація в режимі «стукати» на тривалості служби шуруповерта позначиться згубно.

Для більшості домашніх справ цілком вистачить і 500 Ватт, хоча запасу цієї самої потужності не завадить, питання тільки в ціні. Якому живленню віддати перевагу? Справжній перфоратор, що вимагає великих енерговитрат, на акумуляторі довго не пропрацює, тому їх випускають з живленням тільки від мережі. Акумуляторний агрегат, в свою чергу більш безпечний, незамінний там, де взагалі може не бути електроживлення, у важкодоступних місцях, та й взагалі зручний тим, що немає шнура, який постійно потрібно поправляти, тягаючи за собою.

Професійний або аматорський електроінструмент? Професійні серії розраховані на тривалу роботу в запилених приміщеннях, схемотехнічні рішення і матеріали більш якісні, що неминуче тягне на високу ціну. Набір функціоналу аматорських зразків дрилів мало відрізняється від профі – побратимів, вони легші, ергономіка також досить непогана, але побутові серії вимогливі до тривалих перерв у роботі, а виготовлені вони, як правило, в Китаї та країнах Південно -Східної Азії. З ненапруженною роботою справляються цілком нормально, але трудових подвигів від них вимагати не варто. До аматорських інструментам прийнято відносити Black & Decker, Bosh в зеленому корпусі, Skil. Професійним інструментом зазвичай вважають синій Bosh, Makita, Kress.

У будь-якому випадку вибирати, напевно, варто з зарекомендувавших себе виробників, віддаючи перевагу тому, що чим більше функцій, тим далі виріб від професійного застосування. Таким чином, остаточну відповідь на питання як вибрати дриль зможете дати тільки Ви самі, виходячи з передбачуваного обсягу робіт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button