Поради

Як вибрати дров’яну піч для лазні: Поради і відгуки майстрів

Дров’яні печі для лазні – це один з найстаріших пристроїв, що використовується в парних. Лазні наших дідів були обладнані масивними цегляними дров’яними печами. Їх складали умільці, а тонкощі і хитрощі майстерності передавалися від покоління до покоління. Сьогодні дров’яні виготовляють як вітчизняні, так і імпортні компанії. Асортимент не може не радувати, але підібрати правильно виріб для своєї лазні складно. Хочеться щоб вона була високоефективною і вписувалася в загальний дизайн лазні. Як вибрати дров’яну піч для лазні, які моделі отримали більшу кількість позитивних відгуків обговоримо в цій статті.

03-01-16-foto-600x400-1

Які фактори впливають на вибір правильної печі в лазню

Якщо вибрати дров’яну грубку для лазні неправильно, то вона може не прогрівати парилку до потрібної температури, швидко остигати або не підходити під конструкцію труби. Уникнути подібних проблем можна, правильно підібравши конструкцію, індивідуально під свою лазню.

Важливі моменти, що впливають на вибір:

  • Співвідношення потужності дров’яного генератора та обсягу парилки.
  • Відкритий або закритий тип кам’янки.
  • Вид топливника.
  • Додаткові елементи конструкції.
  • Матеріал з якого виконана піч.
  • Обсяг кам’янки.
  • Виробник печі.

Потужність кам’янки повинна відповідати обсягу парилки лазні

Якщо обсяг приміщення парилки занадто великий, а потужність генератора тепла невисока, то працювати він буде на знос. Така робота скоротить термін служби виробу в 5-6 разів, а прогріватися приміщення буде мінімально. Якщо навпаки, піч буде занадто великою для приміщення, то воно буде перегріватися. Париться в такому буде шкідливо для здоров’я, а камені будуть швидко руйнуватися.

Вирахувати правильний об’єм приміщення можна за наступною формулою V = a · b · h (де V – об’єм прямокутного паралелепіпеда, a – довжина, b – ширина, h – висота). Так, парилка шириною в 3 м, висотою в 2м, довжиною в 4 м має об’єм 3х2х4 = 24 м3. За ГОСТом на 1м3 потрібно 1кВт потужності печі. Але потрібно враховувати природні тепловтрати: віконні та дверні прорізи погано утеплені, стіни зібрані з цегли, парилка недостатньо утеплена і т. д. Це компенсується додавши до основної потужності 20-30% запасу. Тобто на 12 м2 з висотою стелі 2 м потрібний генератор в 30 квт. Тому вибираючи  зверніть на це увагу.

Вид кам’янки

Кам’янка в дров’яній конструкції може бути відкритого або закритого типу. Закритий тип почали застосовувати не так давно. До нас конструкція прийшла від фінів. Вона дозволяє довше тримати тепло в лазні. Через швидке прогрівання кам’янка віддає пар навіть при температурі в парильні 40-50 оС.

Кам’янки відкритого типу швидко прогрівають парильню до високої температури, так як тепловіддача у неї вище. Вологість в лазні при цьому буде нижчою.

Вид паливника

Паливник в дров’яної конструкції може бути виносного або вбудованого типу. Виносний паливник розташований в сусідньому приміщення з парилкою і топити лазню можна звідти. Це дає менші тепловтрати при підкиданні дров і можливість прогріти не тільки парилку, але й сусіднє приміщення, наприклад, передбанник. Подібні складно встановлювати в дерев’яних лазнях, так як стіну, в яку вбудовують генератор, краще викладати з цегли.

Вбудований паливник підходить для невеликих лазень. Конструкція повністю віддає тепло в парилку, але підкидати дрова доведеться прямо з парилки.

Додаткові елементи печі

Дров’яну конструкцію сучасного дизайну, нерідко обладнають жаростійким склом. Встановлюють скло в основному в печах з виносним паливником. Можна відпочивати в передбаннику і милуватися на відкритий вогонь.

Дров’яний генератор нерідко укомплектовується баком для нагріву води. Це зручно для лазні з обмеженим доступом до гарячого водопостачання. Він створює додаткову вологість у парильні і краще купувати баки закритого типу.

Матеріал з якого виготовлена ??піч

Бувають одношарові і багатошарові конструкції печей. Другий варіант кращий, тому що об такий практично не можна обпектися. Це добре для парилень з невеликою площею, де випадкові дотики не рідкість.

Є моделі які після встановлення потрібно обробляти каменем або плиткою, такі більш рівномірно прогріваються і виглядають естетичніше. Але основний мінус – у додаткових витратах на обробку. Є незвичайні у вигляді сітки з камінням, і паливником посередині, вони стануть відмінною прикрасою лазні.

Обсяг кам’янки

Тепловіддача і обсяг кам’янки безпосередньо пов’язані. Чим місткіша кам’янка, тим більша буде тепловіддача. Але підтоплювати грубку з великою кам’янкою складно, зате після прогріву підтримувати тепло не потрібно.

Багато залежить від виду каменів які використовуються в кам’янках. Сьогодні безліч штучних і натуральних мінералів можна знайти в специалізованих відділах. Краще використовувати натуральний камінь.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button