Людина

Вчені: Світу загрожує черговий небезпечний вірус грипу

Учені б’ють тривогу: світу загрожує черговий небезпечний вірус грипу. Японські дослідники разом зі своїми китайськими колегами провели ряд експериментів над свинями і виділили інфекцію, яка може надзвичайно швидко передаватися від людини до людини, що загрожує пандемією.

Згідно з офіційними даними, в останній раз спалах цього таємничого вірусу був зафіксований на євро-азійському континенті в 1979 році, проте ось уже протягом кількох десятиліть інфекція не проявлялася. Вчені підкреслили, що на даний момент саме китайські свиноферми постачають більший відсоток м’яса на світовий ринок, тому ймовірність виникнення нової епідемії грипу досить висока.

За словами експертів, відкрита недавно інфекція має багато спільного зі свинячим грипом H1N1 і пташиним грипом H7N9, що вразила деякі країни світу в 2009 і 2013 роках. Тим не менш генетичне секвенування показало, що даний вірус набагато небезпечніший, так як більше орієнтований на людські рецептори і швидше за інших може поширюватися повітряно-крапельним шляхом.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button