Поради

Як вибрати духову шафу

Деякі господині не уявляють свою кухню без духовки. Адже саме завдяки їй можна побалувати близьких апетитною випічкою або рум’яної курочкою. Саме в духовці можна приготувати різні «смаколики» з приводу і без нього. Саме по наявності духовки можна визначити, чи любить готувати господиня дому. Отож, як вибрати духовку на http://topsto-crimea.ru/, щоб і улюблені страви виходили відмінними, і користуватися нею було б в задоволення, і в ціні не прогадати?

03-11-15-foto-600x360-2

Типи духовок залежно від розташування

Духовка можна розділити на дві основні групи залежно від їх майбутнього місця розташування — це вбудовувані і окремішні.

? Вбудовувані духовки як випливає з назви, вбудовуються в кухонний гарнітур.
? Окремішні духовки в гарнітур не вбудовуються, а розташовуються на підлозі і мають здебільшого варильну поверхню, їх найчастіше називають плитами. Так само до окремостоячих відносять настільні духовки і міні духовки, які можна розташувати на кухонному гарнітурі або столі.

Типи духовок залежно від використовуваної енергії (варіанти нагріву)

У свою чергу кожна з вищеописаних груп включає в себе підгрупи по виду використовуваної енергії — це газові та електричні.

? Газова духова шафа до сьогоднішнього дня була найкращим вибором за типом духовки. Це обумовлено тим, що ціни на газ істотно нижчі цін на електроенергію. До того ж газову духову шафу можна використовувати в заміських будинках, до яких газ не підведений, використовуючи при цьому газові балони. Однак через те що в нижній частині шафи використовується газовий пальник і у верхній частині електричний нагрівальний елемент (або газовий пальник, але рідко) досягти рівномірного прогріву духовки не вдається. Тому доводиться використовувати кмітливість або досвід, переданий батьками (всім знайоме підкладання цегол) для того щоб досягти бажаного результату і рівномірного пропікання страви.

? Електрична духова шафа не має вище описаних недоліків газової духовки пов’язаних з не рівномірністю прогріву шафи. Це досягається тим, що при обігріві нижньої частини і бічних стінок духовки використовуються електричні нагрівальні елементи, у верхній частині — гриль, а на задній стінці розташований конвекційний вентилятор (в газових духових шафах він зустрічається рідше) який і розподіляє рівномірно по духовці потоки гарячого повітря. Разом з тим у електричних духових шаф є і свої недоліки. У першу чергу це звичайно висока ціна на електроенергію. До того ж це електроприлади в більшості досить потужні для підключення, яких необхідно заземлення і окрема силова лінія так як потужність багатьох з них варіюється від 2,5 до 4 кВт.

Типи духовок залежно від взаємодії з варильною поверхнею (від способу управління)

За способом управління або за типом залежно від варильної поверхні духові шафи діляться на 2 типу — залежні і автономні (незалежні) духові шафи.

? Залежні духовки працюють тільки в поєднанні з варильною панеллю і розташовуються в ніші під нею. Залежні духові шафи прив’язані до варильної поверхні певного типу і певної моделі, як правило, одного виробника. При цьому варильна поверхня повинна розташовуватися строго над духовкою так як має на панелі управління перемикачі, що відповідають і за духову шафу. Вбудувати такий духову шафу в кухонний гарнітур на рівень очей не вдасться.

? Незалежні духові шафи або по-іншому автономні не прив’язані до варильної поверхні не по типу, не по моделі, навіть виробник у них може бути різним. Відповідно у такого типу духової шафи набагато більше варіантів розміщення так як вона може розташовуватися не залежачи від розташування варильної поверхні, і має панель управління, що відповідає тільки за свою роботу. Якщо ви не хочете нахилятися до духовки в процесі готування або догляду за нею, то вбудовуються незалежні духовки на рівні стільниці або трохи нижче — те, що вам потрібно.

03-11-15-foto-600x400-1

Розміри

Висота і глибина духових шаф стандартна (різниця в кілька міліметрів ролі не грає), а ось по ширині вони можуть відрізнятися. Зазвичай ширина духовки дорівнює 60 см, іноді 70 см або 90 см. Якщо кухня невелика, а духова шафа просто необхідна, то зверніть увагу на електричні духові шафи шириною 45 см і 50 см.

Функціональність

За кількістю функцій і можливості їх комбінувати електричні побутові духовки залишають позаду духовки газові. Вони мають у своєму арсеналі до 12 режимів приготування їжі, тоді як у класичних газових духових шаф всього 4 режиму (стільки ж режимів у недорогих електричних духовок). Різні режими готування обумовлені поєднанням різних типів нагріву: верхнього, нижнього або того й іншого одночасно, а також використання конвекційного вентилятора. Також однією з функцій може бути функція НВЧ. Така духова шафа підійде тим, хто не хоче купувати мікрохвильовку окремо. Однак і ціна її буде висока. Зверніть увагу на моделі Bosch (Бош) і Electrolux (Електролюкс), якщо вам потрібна духовка з такою функцією.

Очищення духової шафи

Недорогі моделі доведеться мити спеціальними миючими засобами. Якщо такий варіант вас не влаштовує, купуйте духовки з каталітичним очищенням, очищенням парою або за допомогою піролізу.

Вибір духової шафи залежить також від її зовнішнього вигляду. Адже до кухонного гарнітуру в класичному стилі підійде біла або чорна духовка, а не духовка кольору металік. Красиві духовки в класичному стилі пропонує Kaiser (Кайзер) і Ardo (Ардо).

Отже, вибираючи духову шафу, орієнтуйтеся не тільки на привабливу ціну, але і на її технічні характеристики і красивий сучасний дизайн.

Кнопка «Наверх»
Закрыть