Поради

Як вибрати електричний котел

Попит на електричні котли опалення дуже високий, незважаючи на високі тарифи на електроенергію. Щоб правильно вибрати апарат, слід вивчити безліч чинників.

19-09-15-foto-600x450-2

 • Розрахунок потужності котла
Пристрій вибирають залежно від площі, що обігрівається. Умовно вважають, що на обігрів 1 кв. м приміщення з висотою стелі 3 м витрачається 1 кВт. Якщо ви бажаєте купити двоконтурний котел, збільште потужність на 25 відсотків. Запас по потужності обов’язково потрібен через можливе зниження напруги в мережі, також бажано, щоб апарат не працював постійно на максимальній потужності. Котел потужністю до 6 кВт підключають до звичайної проводки, розрахованої на 220 Вт. Більш потужні котли підключають до трифазної системі. Максимальна площа, яку здатні обігріти електричні котли – 200 кв. м.

 • Варіанти регулювання потужності

На економічність котла впливають способи регулювання потужності – ступінчаста або плавна:

 • Ступінчасте регулювання мають вироби з декількома незалежними нагрівальними елементами. Зміна температури води відбувається при включенні ТЕНів різної потужності. Зазвичай в котлах 3 Тена, – один на 50% від максимальної потужності і 2 по 25%. Можна виставити 4 варіанти потужності – 25, 50, 75, 100. Але 65% потужності виставити не можна. Ступінчасте регулювання оснащують вітчизняні апарати.
 • Плавне регулювання забезпечує змінний резистор, що дозволяє виставити будь-яку потужність. Такий котел більш економічний, тому дозволяє нагрівати воду до заданої температури, не витрачаючи електроенергію на підігрів зайвої води, як при ступеневій системі. Плавне регулювання використовується в імпортних пристроях.
 • Комплектація апаратів

Вибирайте вироби, в яких вже змонтовані всі агрегати – запобіжний клапан, фільтр тонкого очищення, циркуляційний насос, розширювальний бачок. Апарат без цих вузлів буде коштувати дешевше, але їх доведеться додатково купувати і встановлювати, причому вартість виявиться вище, ніж вартість зібраної моделі.

Для установки не потрібно дозвіл комунальних служб, можна монтувати в будь-якому приміщенні.

19-09-15-foto-600x450-1 (2)

 • Автоматика для управління котлом

Для досягнення максимальної економічності правильно виберіть автоматику включення:

 • Механічна автоматика розрахована на роботу з найпростішими пристроями – тепловими реле, контакторами різних величин. Не дозволяють точно відрегулювати температуру, але ціна низька. Котли з механічною автоматикою встановлюють в нежитлових приміщеннях.
 • Електронні терморегулятори з цифровим управлінням економлять до 20% тепла. Вони автоматично регулюють роботу всіх систем пристрою – нагрівальних елементів, вентиляції, санітарного водопостачання залежно від параметрів приміщення (температури, вологості і заздалегідь виставленого часу). Котел регулюватиме, встановлену на регуляторі температури.
  У магазинах продають вбудовані дистанційні датчики. Перший варіант кращий – легше встановлюється.
 • Переваги котла з циркуляційним насосом

Вбудований в котельню систему насос з примусовою циркуляцією дає наступні переваги:

Підвищується ККД, скорочується час на обігрів приміщення, зменшується споживання електроенергії.
У особняках встановлюють насос з мокрим ротором. За такою схемою ротор омивається водою, що перекачується, не потрібен охолоджуючий вентилятор для мотора.
Насос з автоматичним регулюванням кращий від насоса з ручним керуванням. Він працює тихо, швидко відгукується на сигнали автоматики.

Вибір електричного котла для опалення будинку в умовах постійного збільшення електричних тарифів вимагає ретельного аналізу безлічі факторів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button