Поради

Як вибрати хостинг

Хостинг – це віртуальний майданчик на орендованому сервісі, де розміщуються файли і база даних вашого сайту. Віртуальний аналог папки на вашому комп’ютері. Хостинг – це те, без чого не зможе існувати ваш сайт, тому що всі файли зберігаються саме на ньому.

09-09-16-foto-600x343-1

Питання, які виникають при купівлі хостингу:

 • Чи є безкоштовний тестовий період використання

У деяких компаній для залучення більшого числа користувачів є спеціальні умови: безкоштовний період для тестування. Це неймовірно зручно і ви абсолютно безкоштовно можете встановити сайт на їх хостинг, протеестувати його відведений час і потім вирішити, купувати далі послугу цієї компанії або ж шукати далі.

 • Оперативність служби підтримки

Це питання актуальне на будь-яких стадіях вибору хостингу, в будь-який час використання, на будь-якому тарифному плані. Від служби підтримки залежить те, як швидко ви зможете вирішити раптову проблему з вашим сайтом.

В ідеалі, служба підтримки повинна в будь-який час реагувати на ваші запити і допомагати їх вирішувати максимально швидко. На ділі ж так відбувається не завжди і відповіді ви можете чекати годинами.

Перевірити це просто: пізно вночі зайти на сайт обраного вами хостингу і в міні-програмі онлайн-консультанта задати питання. Якщо з вами почнуть діалог – то ось і результат, компанія на зв’язку і готова вам надати консультацію. Якщо ж фахівців немає в мережі, то, найімовірніше, так само буде і під час вашої проблеми.

Ще можна спробувати написати питання на пошту, це теж відмінний спосіб зрозуміти, чи перевіряють пошту ці хлопці.

 • Скільки доменів плануєте розміщувати

Вартість тарифних планів багатьох хостинг-провайдерів безпосередньо залежать від кількості доменів, які ви можете розмістити на майданчику. Зазвичай новачкові досить 1-3 домену, тому можна брати мінімальний і дешевий тарифний план.

Якщо ж вам потрібно розміщувати більше 10 доменів, то треба вже дивитися більш ретельно, тому що вартість такого тарифного плану може дорівнювати вартості окремого віртуального сервера, а це вже зовсім інші можливості.

Більш-менш просунуті користувачі згодом будуть задавати і додаткові питання, які допоможуть їм вибрати більш оптимальний тарифний план або нового провайдера послуг. наприклад:

 • Чи зможу я створити інтернет-магазин на обраному тарифі
 • Чи підтримується специфічна версія PHP
 • Які є можливості поліпшення тарифного плану
 • Відгуки інших користувачів
 • Чи зручна панель управління хостингом
 • Чи є резервне копіювання ваших файлів
 • Чи надаються послуги з перенесення сайту

Існує два найпопулярніших типу хостингу – звичайний хостинг (він же «shared-хостинг») і виділений сервер.

Давай розглянемо кожен з них коротко.

 • Звичайний shared-хостинг

Перший являє собою орендований дисковий простір на чужому сервері з різними обмеженнями і називається «shared-хостинг» (або ж просто «хостинг»). Умовно кажучи, це ваша папка на сервері орендодавця, до якої ви можете підключити свій домен і розмістити певну кількість сайтів.

Мінус тут наступний: крім ваших сайтів на цьому ж сервері будуть розміщуватися ще десятки, сотні або тисячі інших клієнтських сайтів і кожен з них буде витрачати загальні потужності сервера. Тому для великих проектів не рекомендується використовувати цей тип хостингу.

З плюсів же можна виділити наступні: Не потрібно розбиратися в технічних особливостях – оплатили тарифний план і вже через 5 хвилин можете користуватися. За всім стежать фахівці компанії.

 • Віртуальний сервер

Відмінності від звичайного хостингу в тому, що практично всі дії по утриманню, поновленню і іншим технічним діям повністю лягають на ваші плечі. Або ж, на ваших фахівців.

З плюсів: немає обмежень на кількість розміщуваних сайтів, на кількість баз даних, дискового простору. Все залежить від обраного вами тарифного плану під час замовлення послуг. Крім цього, на віртуальний сервер майже завжди гарантовано виділення ресурсів за тарифним планом (оперативна пам’ять, процесор). Плюс є можливість додавання ресурсів при необхідності.

З мінусів: вам потрібно або самостійно буде налаштувати все програмне забезпечення, або ж звернутися до фахівців на фріланс-біржах, які за суму (близько ~ 70-100 USD) налаштують ваш сервер «під ключ». Це недешево, але для великих проектів найправильніший вибір.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button