Поради

Як вибрати курси тестування

10 років тому, професії тест інженера програмного забезпечення ніхто спеціалізовано не навчав. Тестуванню бажаючі навчалися самостійно по славнозвісних Канеру, Савіну чи ін. корисних IT книгах ( посилання http://www.quality-assurance-group.com/it-knygy )   

курси тестувальників

Навіть ще кілька років тому, щоби влаштуватись на роботу тестувальником, зовсім не було необхідності проходити додаткові курси. Ну, максимум могли бути курси тестування, котрі навчали елементарних азів та готували ручних тестерів мануальщиків. Проте раніше не було такої кількості заявок на одне робоче місце.

Трапляється, що на одне претендує до 100 заявок junior QA спеціалістів. Тому мати лише університетську освіту і не систематизовані самотужки здобуті знання – сьогодні мало. Курси Тестування високого рівня  не додатковий бонусо HR при прийомі на роботу, уже реальна потреба. Плюс добре про запас для набуття глибших знань і переваг перед конкурентами, звісно якщо є зайві кошти та вільний час, ще й курси Автоматизованого Тестування, курси SQL, курси Тестування безпеки чи основ Веб-розробки.

          Але не турбуйтеся, ІТ в Україні розвивається і місця вистачить усім!

Що говорить на користь хороших курсів тестування?

Зробити правильний вибір не просто. В кожному великому місті, наприклад, у Львові, одразу десяток компаній пропонують свої послуги навчання. Перш за все треба зрозуміти, що у всьому повинна бути міра.

Якщо після курсів робочі місця не пропонуються і рекомендації нікуди не надаються, то це звісно мінус. За ту ж саму ціну краще радимо обирати курси тестування, які ці стартові можливості пропонують. Нехай то будуть не золоті гори, робота із мінімальною зарплатнею тестувальника, але хоч якийсь початок. Як то кажуть головне – “Войті в ІТ”. Такі курси тестування –  варіант оптимальний.

Крім майбутнього працевлаштування, обираючи Курси тестування, включаючи автоматизованого тестування, тестування безпеки слід звернути увагу, що:

 1. Вартість якісного навчання не може бути низькою, безкоштовні та малобюджетні групи звичайно отримують мізерну кількість навичок. Якщо це не навчання відомих великих компаній – “галер”. Скажімо: SoftServe, Epam, GL тощо.
 2. Прислухайтеся до порад та рекомендацій успішних родичів, друзів, знайомих. Запитайте де вони навчалися тестуванню?
 3. Дізнайтеся чи на тих курсах тестування викладачі проводять які безкоштовні події, заходи, можливо передбачені пробні заняття? Аби перевірити на собі їх метод викладання та ефективність сприйняття інформації Вами.
 4. Викладання кількома спеціалістами значно підвищує шанси на різнобічний підхід до пройдених практик. Адже студент отримує від кожного досвід, погляди, цікаві знахідки. А якщо у викладачів різна спеціалізація, цінність тільки зростає. Тому чим більше фахівців, особливо високого рівня, зі значним досвідом на виробництві, а не яких там 2-4 роки тим краще.
 5. Окрім того подача матеріалу повинна бути однаковою для всіх. Вимоги до здобутих базових знань жорсткі та перевірені, бажано контрольною чи дипломних проектом.
 6. Повинна бути налагоджена підтримка, можливість задавати запитання і отримувати на них вичерпні відповіді. Це – грамотний підхід. Якщо цього нема, результату від навчання теж чекати не варто. Слід дізнатись, передбачена закрита група підтримки із студентів, однодумців, викладачів, де також у разі необхідності проконсультують, нададуть хорошої поради і після завершення навчання.
 7. Співвідношення практики до теорії ідеально десь 80/20. На наш погляд, повна відсутність теоретичних знать стає причиною безграмотності, невміння самостійно здобувати нових навиків та повного розуміння принципів наявних.
 8. Домашнє завдання обов’язкове до виконання, повинно носити не академічний характер й мати практичні цілі. Але найголовніше – ведучі курсів щоби працювали зі студентами на їх матеріалах та “машинах”, вказавши на кращі та гірші сторони, даючи можливість переробити невдалі частини та принести їх на перевірку знову. Зберегти та потім використовувати у роботі при виникненні потреби.
 9. Уточніть, чи залишатимуться відкритими для доступу матеріали курсів, якщо їх уже закінчено, чи прийдеться частину з них докуповувати по ходу чи після навчання. Іноді виявляється, що в цілому навчання буде коштувати значно дорожче сподіваного.

Автоматизоване тестування привертає увагу більше випускників технічних спеціальностей вузів. Дарма, таке навчання дає змогу спробувати свої сили та зрозуміти, наскільки цікава сторона програмування у поєднанні із тестуванням конкретному індивіду.

Коли варто відмовитись категорично

Деякі курси QA гарно рекламуються, коштують надзвичайно привабливо, пропонують сертифікат по закінченню навчання, але вже після перших пар відчуваєш, що даремно витрачаєш час. Щоб цього не сталося, необхідно уникати:

 1. Установ, для яких навчання є основним джерелом прибутку. І які практично нічого не можуть запропонувати окрім свого паперового сертифікату.
 2. Всі заняття практичні. Такі курси тестувальників можуть підготувати лише бездумних роботів, які гадки не мають, що роблять.
 3. Обіцянки повернути гроші тим, хто не знайде роботи за певний строк. У договорах, які це гарантують все одно є пробіли не на користь легковірних.

А узагалі будь-які Курси Тестування, як і багато подібних IT курсів іншої спрямованості не мають особливої ваги, не додадуть і грама кваліфікації, якщо людині чуже бажання постійно розвиватись, а також розвивати особисті якості Soft Skills, що дозволять продемонструвати роботодавцям та клієнтам свої можливості та сильні сторони сповна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button