Різні цікавинки

Як вибрати легкосплавні колісні диски?

dyskyЛекгосплавні диски в зоні кріплення є більш «об’ємними», тому їм потрібні довгі болти. Використання коротких болтів може призвести до того, що вони відкрутятся в дорозі або зірвуться. Але, може вийти так, що придбані болти виявляться дуже довгими для даного диска.

Такі болти при обертанні дістають нерухомі деталі, що може призвести в дорозі до самих непередбачуваних наслідків.

Перш ніж вибрати диск, слід переконатися, що його виліт відповідає вильоту, який рекомендований для даної марки автомобіля. Інакше навантаження на деталі і зусилля на рульовому колесі збільшаться, а керованість і стійкість автомобіля знизяться.

У сучасних легкосплавних дисків, що мають аеродинамічну форму, часто відсутні «полички» на закраїнах ободу — там, де встановлюють балансувальні ваги. Ці ваги в даний час просто наклеюють. Але такі диски доставляють чимало інших клопотів. Наприклад, при регулюванні сходу-розвалу на СТО, з’ясовується, що стандартним пристосуванням потрібні «полички».

Вибираючи сяючі диски, автовласники зазвичай не замислюються про те, скільки ці диски прослужать. З часом покриття дисків буде руйнуватися. Диски з алюмінієвих сплавів пропонують частіше за інших. Такі диски мають відносну стійкість до води і солі. Диски з магнієвих сплавів легші, ніж алюмінієві, але більше схильні до корозії, їм потрібне гарне захисне покриття.

Поверхню алюмінію захищає тонка, щільна оксидна плівка, яка має такий же, як у металу, коефіцієнт термічного розширення. Алюміній не розчиняється на холоді, навіть у розчині концентрованої азотної кислоти. Зовсім інші властивості має магній. Він також має властивість покриватися оксидною плівкою на повітрі, але вона пухка і не здатна дати металу захист від подальшого окислення. Застосовуються магнієві сплави, в яких цей недолік відсутній, але вони погано захищають від солі на дорогах.

Як нові диски і кріпильні болти покажуть себе в експлуатації? Багатьох неприємно дивувала вібрація коліс і плямистий знос протектора, супроводжуючий дисбаланс. У чому ж причина? Дуже часто — в самому диску, який повинен самоочищатися під впливом сил інерції.

Хорошому диску потрібно тільки косметична очищення. Якщо між спицями швидко накопичується бруд, який потім доводиться виколупувати — значить, фірмою -виробником була обрана невдала конструкція.

Легкосплавні диски мають більшу міцність. Вони можуть розколотися тільки від дуже сильного удару, від якого прийде в непридатність і звичайний диск.

Бувають ситуації, коли необхідно зняти колесо. Болт відкрутити вдається, а от ковпак не знімається. Деякі автовласники в цьому випадку гріють його пальником. На практиці не завжди вдається зняти ковпак жодним способом. Ковпак доводиться ламати. Тому слід перевірити посадку ковпака перед його установкою. Посадка повинна бути вільною. Зазор до 1 мм з боку непомітний, дисбалансу не викликає, а від неприємностей обереже. Деякі автовласники ковпаки викидають. Але це не розумно, особливо, якщо є «секретки», які не люблять бруд, а ключ, вставлений в забиту брудом «секретку» просто-напросто призведе до її поломки. Від розпущених або деформованих «секреток» слід позбуватися, а не намагатися будь-яким чином їх відремонтувати.

Кнопка «Наверх»
Закрыть