Різне

Сертифікат якості на продукцію

sert_ISO_BORIKA_smallСертифікат якості на продукцію ISO 9001 – вже відомий вислів. Може, це формальний папірець, який можна “просто купити” і далі керуватись “власними критеріями якості”? Чому  з”явився стандарт 9001?

Сертифікація по ISO 9001 –  відповідальний процес і модель управління якістю, яку використовують ті керівники підприємств чи організацій, які прагнуть постійного вдосконалення якості своїх товарів чи послуг. Власне кажучи, критерії якості могли бути різними в різних країнах, і навіть в межах однієї галузі країни. Саме тому в світі був запроваджений стандарт ISO 9001 – потужна міжнародна система управління якості, зрозуміла всім і сумісна у всьому світі. Хоча сертифікація є добровільною, але не застосовуючи таку систему, будь-яка фірма просто втрачає можливість зростання власної конкурентоспроможності, а отже – можливість розвитку і навіть існування.

  На Україні було прийнято національний аналог міжнародного стандарту, який отримав назву ДСТУ ISO 9001-2001 «Системи управління якістю. Вимоги». Стандарт розроблено так, що він придатний для будь-якого підприємства будь-якої галузі та відзначається лаконізмом вимог, які, тим не менше, дозволяють впровадити чітку систему контролю якості при будь-якій кількості працівників, на будь-якому виробництві чи при наданні будь-яких послуг.

Широкомасштабна і невідворотна євро- та світова інтеграція України робить впровадження стандарту не просто бажаним, а життєво необхідним, бо якщо раніше така сертифікація була ознакою “гарного тону” підприємства, то сьогодні – це візитна картка та вітрина, без якої будь-яке серйозне співробітництво неможливе.

Перевага системи ISO 9001 зрозуміла. А в чому ж її суть? Коротко – суть її в тому, що весь процес на підприємстві чи установі починає підлягати певній системі об’єктивних критеріїв оцінки та реакції на них. Англійською послідовність принципів позначається як «Plan — Do — Check — Act» (PDCA) – тобто “Плануй, Роби, Перевіряй, Дій”.

“Плануй” – означає “вибирай процеси, які найбільш необхідні для досягнення результатів та задоволення потреб замовників”. “Роби” (або “Виконуй”) – означає “впроваджуй ці процеси”. “Перевіряй” – означає “контролюй, вимірюй всі процеси, виходячи з політики якості та вимог споживача, і не тільки контролюй, а й звітуй про виміри”. “Дій” – означає “постійно вживай заходів для поліпшення показників”.

Зрозуміло, що впровадження ISO 9001 – це непростий процес, який краще провести разом з досвіченими фахівцями з  по підготовці сертифіката якості на продукцію. Процес впровадження буде супроводжуватися збором даних (внутрішніми аудитами), їх аналізом, документуванням, визначенням шляхів та критеріїв критеріїв контролю та формалізації процесів надання послуг чи виробництва.

Підсумком впровадження ISO 9001 буде організація проходження процедури сертифікації, що здійснюється в затвердженій державній системі УкрСЕПРО, яка відповідає структурованому  українському стандарту ДСТУ -ISO.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button